PC donanımı 2. elden nasıl satılır?

zhuihd

Hectopat
Daha fazla  
Başta ekran kartım olmak üzere donanımlarının fiyatı bir hayli arttı ve ben de satmayı düşünüyorum fakat daha önce hiç yapmadığım için prosedürün nasıl işlediğini bilmiyorum ve aklımda birkaç soru var.

1. Sattığım kişi aldıktan sonra vazgeçerse ya da bir sorun çıkartıp başıma bela olursa diye bir ihtimal var mıdır?

2. Fatura benim adıma ama sattığım adama verirken herhangi bir fatura değişikliği vs. uygulama var mı?

3. Ürünü adama sattığıma dair bir belge olacak mı? Sonradan ben ürünü adama sattığımı nasıl kanıtlayacağım?

1 Düşük ihtimal.
2 Sorun olmaz (Sadece para iadesi olursa senin kartına olacak onu belirt)
3 A4 kağıda sattım diye kısaca yazman faydalı olacaktır. Alacak kişi için.

1. Sattığınız ürünleri açık şekilde belirtin ve fotoğraflayın. Sorunları var ise yazınız. Yani ürünleri bilerek alsın. Bu durumda geri vermek isterse bilerek aldınız diyebilirsiniz.

2. Hayır yok. Garantisi var ise ürünleri fatura ile gider ise sorun olmaz.

3. Hayır gerek yok. Kullandığım sonra güncelleme için sattığım 30 bin TL'e yakın ürün var. Bu şekilde belge vs. vermedim veya almadım.

Başta ekran kartım olmak üzere donanımlarının fiyatı bir hayli arttı ve ben de satmayı düşünüyorum fakat daha önce hiç yapmadığım için prosedürün nasıl işlediğini bilmiyorum ve aklımda birkaç soru var.

1. Sattığım kişi aldıktan sonra vazgeçerse ya da bir sorun çıkartıp başıma bela olursa diye bir ihtimal var mıdır?

2. Fatura benim adıma ama sattığım adama verirken herhangi bir fatura değişikliği vs. uygulama var mı?

3. Ürünü adama sattığıma dair bir belge olacak mı? Sonradan ben ürünü adama sattığımı nasıl kanıtlayacağım?

Eğer donanımlarında bir sıkıntı yoksa iade etmez zaten ve etse bile almazsın olur biter. Sorun çıkmaz almasan bile.
Yok, sanırım. Onu tam bilmiyorum ama büyük ihtimalle yok.
Hayır, olmayacak belge. Kanıtlayamazsınız da sonuçta altı üstü 2. el satışı yapacaksınız, bir mağazadan bir şey almayacaksınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı