PC donuyor ve açılmıyor

Graphic Designer

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Grafik Tasarımcı
Merhabalar. Son bir haftadır olmaya başladı. Bazen çalışırken veya oynarken donuyor reset atmak durumunda kalıyorum. Bazen de bilgisayar hiç açılmıyor. Anakartın üzerinde küçük bir led var normalde açılırken kırmızı sonra yeşil sonra da beyaz olarak yanıp boot ekranını getiriyor. O sarı olarak kalıyor, RAM'lere ve fanlara ışık geliyor ancak ekrana görüntü gelmiyor. Bir kaç sefer oyun içindeyken mavi ekran geldi. Şimdi ise birkaç sefer reset atmama rağmen açılmadı. En son USB 3.0 bağlantısını söktüm anakarttan açıldı. Anakarta BIOS güncellemesi yaptım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Bu USB 3.0 kartını anakarttan sökerken kötü olan bir teması farkında olmadan iyi konuma getirip dolaylı yoldan da kolay açılmasına bir katkıda bulunmuşsunuz, buradan çıkan bir sonuç olarak, port ve diğer bileşenler arasındaki temaslarda bazı iç sıkıntıları vadır demek. Anakartı ve üzerindeki tüm bileşenlerini söküp portların içine giren bakır temas yerlerini alkollü (veya kolonyalı) bir pamukla silip kurutup PC'yi sıfırdan toplar gibi yeniden kurup başlatın. Çok uzun bir süre böyle çalışarak herhangi bir sıkıntı vermeden devam edebilir, ama portlardaki bileşenlere temas eden boşluklar hatırı sayılır derecede fazlaysa zaman içinde veya peryodik bakımlardan hemen sonra ayni sıkıntılar yine ortaya çıkabilir.

Tüm port/bileşen bağlantılarını sürekli en iyi temas eden şartta bırakmanızda açılışlarda herhangi sıkıntı da olamayacaktır. BIOS güncellemesi sadece anakartın çalışma şartlarını iyileştirir veya sınırlarını genişletir, ancak ilk açılışlarda ekran kartı - CPU - RAM üçlüsünün ilk başta çok iyi olan port teması şartı varıdr. Kolay gelsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı