PC durduk yere kilitleniyor ve donup kalıyor

Andrew

Decapat
Merhaba arkadaşlar.
Bilgisayarım başlıkda da yazdığım gibi durdukyere kilitleniyor. Mavi ekran vermiyor. YouTube da video izlerken olsun, oyuna girince olsun belirli bir zamanı yok. PC donunca mouse klavye gidiyor, video izliyorsam videonun sesi kesiliyor ve yükleniyor olarak gözüküyor, oyundaysam oyun 2,3 saniye çalışmaya devam ediyor sonra donuyor. Bilgisayarda hiçbir işlem yapamıyorum. Görev yöneticisi açık bir şekilde donduğunda her şey normal gözüküyor, sağ altta saat çalışıyor yani arka planda PC işlem yapmaya devam ediyor fakat müdahale edemiyorum. PC'yi açtığımda AMD ekran kartı driveri WattMan hatası veriyor. Bu donma 2, 3 kere tekrarlanıyor PC'deyken sonra hiç donmuyor.

Denediğim çözümler.
-AMD driverinden ekran kartı MHz'sini düşürüp kullandım.
-PC yeni formatlandı.
-Termal macunları yenilendi.
-Eski-yeni sürüm driverler kullanıldı, silinip de kullanıldı.
Yine de aynı.

Bu sorun işlemciyi değiştirdikten sonra ortaya çıktı i5 3470 RX 460 OEM ekran kartı 1600 MHz 16 GB RAM 2+2 TB harddisk takılı 300W PSU var. Acaba sorun PSU'nun yetmemesinden olabilir mi? Veya işlemci sorunlu olabilir mi?
Ben artık gerçekten yıldım bu sorun yüzünden sizin de bir bildiğiniz ne varsa, aklınıza en küçük de olsa bir ihtimal varsa cevaplarınızı bekliyorum.
Teşekkürler.

Geri
Yukarı