PC durmadan kendi kendine reset atıyor

Elegant Lotus

Kilopat
Makaleler
5
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU : R7 5800X
MB : Msi B550-A Pro AM4 Socket MB
RAM : 4x8 3200Mhz CL15 XPG D41 Tuf alliance
SSD : 1 TB 980 Evo +G1 1TB + 512GB M.2 XPG S20G
PSU : NZXT 650W 80+ Gold
CASE : DLX21
GPU : RTX 3070 TI 8GB GDDR6X EVGA FTW3 Ultra
Keyboard : XPG Summoner Red SW
Mouse : Razer deathadder V2
Headset : Hyper X Cloud II wireless
Monitor : Asus rog strix 320Hz 2k 27"
Meslek
Radyoloji teknikeri
Bu sabah ortalama 3 saat LOL oynadım, eskiden FPS 1'e düşer 3-5 saniye sürdürürdü.
Bu sefer ise daha garip bir şey meydana geldi. Çok önceden bilgisayarı kapattığımda açılır kapanırdı. Bunu bayağı yapardı. Bir saat sonra açtığımda düzelirdi. Bugun ise oyun esasında bir denbire bilgisayar dondu ve seslerden höparlöre telefon tutar gibi sesler çıkarmaya başladı. Tabii korkutucu bir sesti. Bilgisayarın fişini çektim direk birkaç dakika soğumasını bekledim. Genel olarak ısınmaz çünkü içerisi hem temiz hem de büyük fan destekli. Daima soğuk oluyor, 30-35 maksimum. O olaydan sonra bilgisayarı açtığımda ekran gelmiyor, açılıyor, kapanıyor, açılıyor, kapanıyor. Açılınca 15-20sn cıvarı çalışıp kapanıyor. 5 sn sonra tekrar ediyor.

Sistemden pek emin değilim fakat bildiklerim:

GT 9800 1GB
4 GB RAM
500GB HDD
2. nesil i5 işlemci
PSU'nun üstünde de 300W yazıyor.

Bir şey daha. Çok önceden PSU yanmıştı, değiştirmiştim. Ayını zamanda harddiskim de yandı. Ev ortamından şüphelendim, fakat her şey düzgün.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı