PC ekranını TV'ye yansıtmak için uygulama önerisi

Emil Breivik

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayardan uygulamasız şekilde bağladım ama 2-3 dk sonra otomatik olarak bağlantı kopuyor. Ekran yansıtma için bildiğiniz düzgün uygulama var mı?

Bilgisayardan uygulamasız şekilde bağladım ama 2-3 dk sonra otomatik olarak bağlantı kopuyor. Ekran yansıtma için bildiğiniz düzgün uygulama var mı?

1. Windows için Miracast: Windows 10 işletim sistemine sahipseniz, Miracast özelliğini kullanarak kablosuz olarak ekranınızı bir Miracast uyumlu televizyona yansıtabilirsiniz. Windows 10'un Ayarlar bölümünden "Ekran" sekmesine gidin, "Kablosuz Ekran" seçeneğini bulun ve televizyonunuzu seçerek eşleştirme yapın.

2. AirPlay (MacOS ve iOS): Eğer bir Mac veya iOS cihazına sahipseniz, AirPlay özelliğini kullanarak ekranınızı Apple TV veya AirPlay destekleyen bir televizyona yansıtabilirsiniz.

3. Google Chrome Tarayıcısı (Windows, MacOS ve ChromeOS): Google Chrome tarayıcısının "Cast" özelliğini kullanarak bilgisayar ekranınızı Chromecast veya Google Cast destekleyen bir televizyona yansıtabilirsiniz. Chrome tarayıcısının sağ üst köşesindeki menüden "Cast" seçeneğini seçerek yansıtma işlemini başlatabilirsiniz.

4. Third-Party Uygulamalar: Ekran yansıtma için üçüncü taraf uygulamalar da bulunmaktadır. Örneğin, ApowerMirror, TeamViewer, AirParrot gibi uygulamalar ekran yansıtma özelliği sunabilir. Bu uygulamaları bilgisayarınıza indirip kurarak ekranınızı TV'ye yansıtabilirsiniz.

Ve bir de Spacesk öneririm hocam.

Sorunu kim çözdüyse onu çözüm yapmayı unutmayın hocam.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı