PC fiyatları 2024 sonbaharında ne olur?

RK800

Picopat
Merhaba bu sene YKS'ye hazırlanmaktayım.
Sınav biter bitmez de para toplayıp en az RX 6700 XTli darboğaz yapmayacak bir sistem toplamak istiyorum.
En erken 2024 Temmuz ayı gibi PC fiyatları ne olur?
Dolar 40 TL olur mu ona göre?
Görüşleriniz önemli yazmaktan çekinmeyin.
18 000'e toplanır mı seneye sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sınav biter bitmez de para toplayıp en az RX 6700 XTli darboğaz yapmayacak bir sistem toplamak istiyorum.
Seneye 18bine sistem çok zor olur hocam. Dolar 40 olmaz fakat fiyatlar yine artar.

Sınav biter bitmez de para toplayıp en az RX 6700 xtli darboğaz yapmayacak bir sistem toplamak istiyorum.

Bence senin istediğin kasa en az bir 25k olur dediğim gibi en az.

Asgari ucret artacak ve paralel olarak da fiyatlar artacaktir elbette. Yani sirf dolara bakmiyor. Dolar yine ayni olsun fiyatlar artar diye dusunuyorum.

Dert etmeyin asgari ucret artacak 2 3 ayda alirsiniz PC'yi.

Çip krizi gibi durumlar olmadıkça bilgisayar fiyatları genellikle fazla değişmiyor. Öte yandan, Türk lirası için 10 dakika sonrasını tahmin etmek bile zor. Paranızı dolar veya euro olarak hesaplarsanız büyük olasılıkla aynı kalacaktır. ₺18000, yaklaşık €606 ediyor.

BIST100 de işlem yapan birisi olarak söylemeliyim ki, yıl sonu dolar 30 görecek deniyordu beklemedeyiz ve BIST100 için endeks 10.000 olması bekleniyor. Savaş var ve Türkiye, İsrail'den daha fazla etkileniyor. Bir şeyler almak için ne erken ne geç ama 2 yıl içerisinde fiyatı düşen hiçbir şey olmadı. Enflasyon her geçen gün üstüne ekliyor.

6700 xt on bin tl,
Ryzen 7600 veya intel i5 altı bin tl,
DDR5 ramler 16gb alsan iki bin tl.
Sonuç 18 bin lira.
Güç kaynağı, kasa, soğutucular, ekran, fare, klavye, kulaklık, SSD, anakart da birinden hediye gelse bu iş tamamdır.

Geri
Yukarı