PC flash belleği görmüyor

Veli ÖZEN

Kilopat
Yer
sakarya
Daha fazla  
Meslek
organizatör
Hikvision 64gb bellek raspberry için işletim sistemi kuruyordum flasha sonrasında kurmadı %99 da kurulamadı dedi flash bu hale geldi

1. resim flash belleği takıyorum bilgisayarımda bu şekilde görünüyor fakat sol yan menüde görünmüyor.

2. resim biçimlendir dediğimde bu şekilde oluyor.

3. resim disk yönetiminde ise bu şekilde görünüyor.

Diskpart'da falan işlem yapılmıyor.

Dosya Ekleri

• flash1.jpg
    flash1.jpg
    37,8 KB · Görüntüleme: 77
  • flash2.jpg
    flash2.jpg
    40,2 KB · Görüntüleme: 74
  • flash3.jpg
    flash3.jpg
    59,8 KB · Görüntüleme: 73
Son düzenleme:
1. resim flash belleği takıyorum bilgisayarımda bu şekilde görünüyor fakat sol yan menüde görünmüyor.

2. resim biçimlendir dediğimde bu şekilde oluyor.

3. resim disk yönetiminde ise bu şekilde görünüyor.

Diskpart'da falan işlem yapılmıyor.

Bende de böyle bir USB var büyük ihtimal USB ölmüş.

Hikvision 64gb bellek raspberry için işletim sistemi kuruyordum flasha sonrasında kurmadı %99 da kurulamadı dedi flash bu hale geldi
Bende de böyle bir USB var büyük ihtimal USB ölmüş.
ölmüş olma ihtimali var 19 saat takılı kaldı yazma işlemi bitmek bilmedi nedenini bilmiyorum videolarda 1 saatte yazıyorlardı

Hikvision 64 GB bellek Raspberry için işletim sistemi kuruyordum flasha sonrasında kurmadı %99 da kurulamadı dedi flash bu hale geldi.

Ölmüş olma ihtimali var 19 saat takılı kaldı yazma işlemi bitmek bilmedi nedenini bilmiyorum videolarda 1 saatte yazıyorlardı.

Hocam o zaman geçmiş olsun çünkü bende eski USB vardı hala duruyor kullanamıyorum belki de USB'yi yaktınız 19 saat yazdırdıysanız.

yazma işlemlerinde sürekli kontrol ettim hiç ısınma vs olmadı birde ilkinde bu sorun olmadı 2 bölüme ayırdı onu düzelttim bir kez daha denedim böyle oldu

Yazma işlemlerinde sürekli kontrol ettim hiç ısınma vs olmadı bir de ilkinde bu sorun olmadı 2 bölüme ayırdı onu düzelttim bir kez daha denedim böyle oldu.

USB'den çalışan bir Linux dağılımı ile PC'yi açın ve o sistem üzerinden kontrol edin.
ya da OTG niz var ise telefona takıp deneyin.

galiba flash GG ya hiçbir cihaz görmüyor :D yine de çözen varsa yazarsa sevinirim

demek ki her gördüğümüzü yapmamak lazımmış :D raspberrye w10 kuralım dedik flash pert oldu
ek olarak DİSKPART'da bu şekilde görünüyor 0gb

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    7,5 KB · Görüntüleme: 24
flash bellek kullanırken direk bilgisayardan sökmeyin önce gücü kesin sonra çıkartın. Usb'yi farklı bilgisayardada aynısını yapıyor ise flash bellek ömrünü doldurmuş ya da içindeki devre kısa devre tarzı bişey yapmışta olabilir garantisi varsa gönderin değişim yapılabilir.

ilk denemede yazma işlemi bittiğinde 16mblık kurtarma kısmı görünüyor diğerleri görünmüyor ve erişilemiyordu sonra diskpart dan düzelttim ama 2.sinde bu şekilde oldu nalet

Geri
Yukarı