Çözüldü PC Gamepad'i mouse gibi çalışıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BreaKSooN05

Kilopat
Arkadaşlar son 2-3 gündür bu sorunu yaşıyorum. Xbox Controller 9.nesil.
Sağ analog ile mouse hareket ediyor. RT tuşu lt tuşları mouse sağ ve sol tık olmuş. Düzeltemedim ayarları falanda sıfırladım. Kolu kaldırdım ama düzelmiyor. Hem Bluetooth hem de kablolu denedim durum aynı.

1659803725359.png

Evet artık öyle oluyor. Eğer oyun gamepad olarak algılıyor ise böyle kullanmaya devam edebilirsiniz. Eğer gamepad olarak algılamıyor ise X360CE adlı uygulamayı kullanarak gamepadinizi veya diğer girdi gönderen cihazlarınızı (akıllı tuvalet bile buna dahil) kullanarak yazılım aracılığı ile gamepad gibi gösterebilirsiniz.

Evet artık öyle oluyor. Eğer oyun gamepad olarak algılıyor ise böyle kullanmaya devam edebilirsiniz. Eğer gamepad olarak algılamıyor ise X360CE adlı uygulamayı kullanarak gamepadinizi veya diğer girdi gönderen cihazlarınızı (akıllı tuvalet bile buna dahil) kullanarak yazılım aracılığı ile gamepad gibi gösterebilirsiniz.

Hocam tarayıcıdan oyun oynarken hiçbir şey yapamıyorum yahu.. :(

LT basıyorum bir anda sağ tık yapıyor. Sağ analogu hareket ettiriyorum mouse etrafta geziniyor. LT'den sonra RT basınca siteyi yeniliyorum veya kaynak kodunu inceleye falan gidiyor deliriyorum.

Keşke hem böyle kullanmak için veya normal haline döndürmek için bir seçenek sunmuş olsalardı. Bu ne..

Arkadaşlar son 2-3 gündür bu sorunu yaşıyorum. Xbox Controller 9.nesil.
Sağ analog ile mouse hareket ediyor. RT tuşu lt tuşları mouse sağ ve sol tık olmuş. Düzeltemedim ayarları falanda sıfırladım. Kolu kaldırdım ama düzelmiyor. Hem Bluetooth hem de kablolu denedim durum aynı.

Eki Görüntüle 1476600
Çözümünü buldunuz mu acaba?

Steam'i geniş ekrana alıp. Steam xbox controllerin masaüstü yapılandırmasını devre dışı bırakmalı yada xbox controller desteğini kapatmalısınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı