PC gereksiz ısınıyor

MonikaDDLC

Hectopat
Daha fazla  
PC niyeyse gereksiz ısınıyor sadece müzik dinlemek gibi bir şey yaparken bile ısınıyor.
Nedense Undertale gibi oyunları bile oynarken çok ısınıyor.

Not: PC'nin içi temiz, toz yok yani bir de hava çıkışları da herhangi bir şey tarafından engellenmiyor.

Arkadaşın dediği gibi termal macun yenileyin. Hala çok ısınıyor ise soğutucuyu değiştirebilirsiniz. Bilgisayarı güç tasarrufuna almak çok olmasa da biraz sıcaklığı düşürecektir.

PC niyeyse gereksiz ısınıyor sadece müzik dinlemek gibi bir şey yaparken bile ısınıyor.
Nedense Undertale gibi oyunları bile oynarken çok ısınıyor.

Not: PC'nin içi temiz, toz yok yani bir de hava çıkışları da herhangi bir şey tarafından engellenmiyor.
Bir şey deneyebilirsin:

Görev çubuğundaki pil simgesine sağ tık yap. Orada güncel yani aktif olan planın sağında plan ayarlarını değiştir var. Tıklayın. Gelişmiş plan ayarlarını değiştir e gelin. İntel Grafiklerini seçin ve Maksimum güç tasarrufu butonunu ayarlayın ikisi için de. Biraz daha soğuyacaktır. Sisteminizi kapatıp biraz soğumasına izin verdikten sonra açtığınızda bu ayarın biraz işe yaradığını görürsünüz. Masaüstünde yüksek performans çalışmasına gerek yok intel grafiklerinin. Ben hep güç tasarrufunda kullanıyorum.

Bir şey deneyebilirsin:

Görev çubuğundaki pil simgesine sağ tık yap. Orada güncel yani aktif olan planın sağında plan ayarlarını değiştir var. Tıklayın. Gelişmiş plan ayarlarını değiştir e gelin. Intel grafiklerini seçin ve maksimum güç tasarrufu butonunu ayarlayın ikisi için de. Biraz daha soğuyacaktır. Sisteminizi kapatıp biraz soğumasına izin verdikten sonra açtığınızda bu ayarın biraz işe yaradığını görürsünüz. Masaüstünde yüksek performans çalışmasına gerek yok Intel grafiklerinin. Ben hep güç tasarrufunda kullanıyorum.

Peki teşekkürler deneyeceğim.

Gereksiz ısınma diye bir kelime grubu yoktur. Mutlaka bir sebebi var ki ısınıyor. Bunlar; termal macun erimesi, fanların tıkanması, bilgisayarınızın performans modu açık kalmış olması, soğutucunuzu yenileyin, gerekirse ek bir soğutucu alın.

Yeni konular

Geri
Yukarı