PC görüntü gidip geliyor

scaniq

Hectopat
Merhaba. Öncelikle monitörüm AOC C24G2A'e, yaklaşık 1.5 yıldır kullanıyorum. Sorun ilk olarak tam ekranda oyun oynarken Alt+Tab yapıp video izlediğimde başladı. Bir anda siyah ekran olup 4-5 saniye gelmiyor, ondan sonra tekrar geliyor, fareyi oynattığımda veya yine bir 3-4 saniye geçtiğinde tekrar gidiyor görüntü. En başlarda sadece Alt+Tab yaptığımda oldu şimdi artık normal gezinirken bile olabiliyor. Kabloyu çıkartıp taktığımda 5 dakika falan olmuyor sorun ama sonra tekrar olmaya başlıyor. DisplayPort ile bağlanıyorum. Kablodan kaynaklı olabilir mi? Ekran kartım 2060 Super.

Son düzenleyen: Moderatör:
@scaniq Vallaha hocam benim eski monitörde AOC'tu. Aynı sıkıntıyı bende yaşadım. İlk başlarda normal takılırken sorun olmuyordu. Oyun oynarken Alt+Tab atınca sanki bir şekilde arızayı tetikliyormuş gibi ara ara gidip gelmeye başladı. Sonraları aradan birkaç ay geçince sürekli böyle temazsızlık yapıyormuş gibi kapanıp kapanıp açılmaya başlıyordu. Ama böyle sabit süreli değil. Ya anlık gidip geliyor ya da gidiyor 5-10 saniye sonra geliyor. Monitörü kapatıp bir süre bekleyip açınca arıza kesiliyor, bir süre sonra tekrar yapmaya başlıyor. Ama özellikle oyun oynarken oluyordu. Bende ekran kartında arıza var sanırım, yük binince görüntüyü kesiyor falan diye düşünmüştüm. Uzun bir süre öyle kullandım. Sonra farklı bir ekran kartıyla denedim. Yine aynısı oluyordu. Kabloları da değiştirdim. O da işe yaramadı. Garantisi de yok. En sonunda Lol oynarken olur olmadık bir yerde gitti. Yumruğu atınca kırıldı gitti. İmkanın varsa yine de farklı bir ekran kartıyla ve kablo ile dene, işini sağlama al. Baktın yine yapıyor, gönder gitsin servise. Büyük ihtimalle içindeki devre kartında bir problem var.

Kabloyu yenileyip veya başka bir kabloyla deneyebilir misin olabilir kablodan dolayı.

Bir tane HDMI kablosu buldum ve şu an hiçbir sorun kalmadı, 1-2 saattir hiç sorun çıkmadı. Teşekkür ederim.

@scaniq vallaha hocam benim eski monitörde AOC'tu. Aynı sıkıntıyı bende yaşadım. İlk başlarda normal takılırken sorun olmuyordu. Oyun oynarken Alt+Tab atınca sanki bir şekilde arızayı tetikliyormuş gibi ara ara gidip gelmeye başladı. Sonraları aradan birkaç ay geçince sürekli böyle temazsızlık yapıyormuş gibi kapanıp kapanıp açılmaya başlıyordu. Ama böyle sabit süreli değil. Ya anlık gidip geliyor ya da gidiyor 5-10 saniye sonra geliyor. Monitörü kapatıp bir süre bekleyip açınca arıza kesiliyor, bir süre sonra tekrar yapmaya başlıyor. Ama özellikle oyun oynarken oluyordu. Bende ekran kartında arıza var sanırım, yük binince görüntüyü kesiyor falan diye düşünmüştüm. Uzun bir süre öyle kullandım. Sonra farklı bir ekran kartıyla denedim. Yine aynısı oluyordu. Kabloları da değiştirdim. O da işe yaramadı. Garantisi de yok. En sonunda LoL oynarken olur olmadık bir yerde gitti. Yumruğu atınca kırıldı gitti. İmkanın varsa yine de farklı bir ekran kartıyla ve kablo ile dene, işini sağlama al. Baktın yine yapıyor, gönder gitsin servise. Büyük ihtimalle içindeki devre kartında bir problem var.

Şimdilik kablo değiştirdim sıkıntı yok ama eğer kablodan dolayı değilse çok sıkıntı gerçekten. Benim de yazdığının aynısıydı sorun çünkü. Teşekkür ederim.

Geri
Yukarı