PC güç kablosunun farklı değerlerde olması sorun çıkarır mı?

bkuluk

Centipat
Daha fazla  
Amerika'dan PSU sipariş ettim. 550W 80+Bronze Thermaltake. Ama güç kablosunun tipi bizim Türkiye'deki prizlere uymuyor. Ve bende yeni kablo sipariş ettim. Thermaltake'in içinden çıkan kablo 240v ama benim şu an sipariş ettigim kablo 250v. Bir sorun çıkarır mı? Yardımcı olursanız sevinirim iyi sosyaller.

Hayır sorun çıkartmaz. altı üstü kablo akım aktaracak zaten Türkiye'de doğru akım denen bir kavram pek yok.
Evdeki akımı ölçtün mü bilmiyorum ama çok tutarsız 10-20V değişkenlik gösteriyor.
senin eski yeni kablo arasındaki değer farkıda 10V daha yüksek.
düşük olsa problemdi ama yeni kablon 250V yani problem yok.

Aldığınız PSU'da 110V-220V anahtarı var mı? Ya da 220V'da çalışmaya uygun mu? Amerika'nın şebeke gerilimi 110V ya da 120V olmalı.

Aldığınız PSU'da 110V-220V anahtarı var mı? Ya da 220V'da çalışmaya uygun mu? Amerika'nın şebeke gerilimi 110V ya da 120V olmalı.
o buton çok tehlikeli bize göre eğer 110V'da kullanmaya çalışırsa bu büyük tehlide o buton varsa 220V'da pasif hale getirmeli.

Aldığım PSU'nun değerleri bu şekilde.

Aldığınız PSU'da 110V-220v anahtarı var mı? Ya da 220V'da çalışmaya uygun mu? Amerika'nın şebeke gerilimi 110v ya da 120v olmalı.Eki Görüntüle 1550621
psu.png

Hayır sorun çıkartmaz. altı üstü kablo akım aktaracak zaten Türkiye'de doğru akım denen bir kavram pek yok.
Evdeki akımı ölçtün mü bilmiyorum ama çok tutarsız 10-20V değişkenlik gösteriyor.
senin eski yeni kablo arasındaki değer farkıda 10V daha yüksek.
düşük olsa problemdi ama yeni kablon 250V yani problem yok.
Cevap için çok teşekkür ederim.

Rica ederim ama büyük olasılıkla 110-240V butonu güç kaynağında olacak.
Kesinlikle 110V getirme. Aşırı akımdan patlar.

Buton olmasa da ikinci bir yöntem olarak ki yeni PSU'larda kullanılan, icerisindeki optoküplör ve IC regulatörü ile giriş ve çıkış voltaj ayarını kendisi yapabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı