Çözüldü PC güç tuşuna basıldığında açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yusuf Mehmet

Hectopat
PC ile oynarken bir anda kapandı. Ondan sonra açmaya denedik ama açılmadı. PSU'dan olabileceğini düşünüp farklı bir PSU ile denedim ama yine açılmadı. Her iki PSU'yu anakart üzerinden de çalıştırmayı denedim kontrol kalemiyle ama yine çalışmadı. Ama anakart üzerindeki Power bölümünün ucuna dokunduğumda kontrol kaleminin ışığı yanıyor. Sorun neden kaynaklı olabilir? Nasıl çözebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
PC ile oynarken bir anda kapandı. Ondan sonra açmaya denedik ama açılmadı. PSU'dan olabileceğini düşünüp farklı bir PSU ile denedim ama yine açılmadı. Her iki PSU'yu anakart üzerinden de çalıştırmayı denedim kontrol kalemiyle ama yine çalışmadı. Ama anakart üzerindeki Power bölümünün ucuna dokunduğumda kontrol kaleminin ışığı yanıyor. Sorun neden kaynaklı olabilir? Nasıl çözebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Ama anakart üzerindeki Power bölümünün ucuna dokunduğumda kontrol kaleminin ışığı yanıyor.

Bu ne demek anakartta 220 v mi var?

İşlemciyi besleyen 12v soketlerini anakarttan ayırıp sistemi çalıştırır mısınız?
Görüntü gelmez ama sistem ateşleyecek mi bakalım.

Bunu diyorsanız o kabloyu çıkarıp denedim yine olmadı.

Dosya Ekleri

• 1624646906659.png
    1624646906659.png
    872 KB · Görüntüleme: 30

Yeni konular

Geri
Yukarı