PC HDD'yi görmüyor

ulpionz

Centipat
Arkadaşlar benim elimde iki tane harddisk bulunuyor. Ikisinde de Windows yüklü, ben bunlardan birine format atıp işletim sistemini kurup kullanırken diğerini de yedek disk tarzı 2. Harddisk olarak oyun vb. şeyler için kullanmayı planlıyordum. (Yani 2.HDD'de eskiden kalma önemli oyun, film ve özel içerikler bulunuyor. ) Fakat harddisk saglam olmasına ragmen ikinci harddiskle alakalı kendiliğinden bir sorun ortaya çıktı. Daha iki gün önce denediğim, çalışan harddisk şimdi nedense PC tarafından okunmuyor. ( Kablolarda sorun yok hepsini denedim sorun harddiskte, Boot'ta hiçbir şekilde gözükmüyor. )

Iki harddiskde SATA, kendiliginden oluştu. (Bozulan Harddisk 500GB'lık Samsung HDD )

Hocam benim birinci harddiski okuyor, o harddiski çıkarıp yerine ikinciyi takınca okumuyor. PC açılınca harddiski takın uyarisi geliyor, biosta gözükmüyor. O bahsettiginiz şeyler tam olarak ne oluyo anlayamadım da.(Küçük plastik tırnak falan)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı