PC HOCASI-GG2 vs. PC HOCASI-GG1 vs. NOVA-1650

safakinho

Decapat
Daha fazla  
Selamlar herkese.

Bütçem 6-8bin arası. Gaming.gen.tr'deki 3 adet sistem gözüme çarptı, ancak hangisi daha üstündür bir fikrim yok bu yüzden yardımıza ihtiyacım var. Her birinin arasında 100'er TL oynuyor ve buradan alacağım yanıtlara göre muhtemelen 1-2 gün içerisinde sipariş vereceğim.

PC HOCASI-GG2 - 7.499,00 ₺

PC HOCASI-GG1 - 7.599,00 ₺

NOVA-1650 - 7.699,00 ₺

Sistem toplama, teknik ayrıntılar vs. genel anlamda pek bir bilgim olmadığından sadece r5 3500x olduğu için nova-1650'yi alırdım size sormadan alacak olsaydım.
(3500x'i çok sevdiğimden veya iyi bulduğumdan değil sadece 1600'den sonra çıktığı için bu şekilde bakıyorum anlayın yani :D )

6-8bin arası daha iyi olduğunu düşündüğünüz farklı sistemler varsa lütfen iletin çok yardımcı olursunuz.

Açıkçası alacağım 5-10 FPS farkından ziyade sistemlerdeki parçaların sorunlu olup olmadığını ve çok üzmeden senelerce dayanabilecek sistemler mi öğrenmek isterim.

PC'yi aldıktan sonra muhtemelen ilk 1-2 ay senelerdir oynamayadığım hikayeli oyunları oynarım (son dönemde çıkan Cyberpunk tarzı oyunlar yüksek gereksinim isteyenler değil, olsa bile low'da oynarım önemi yok).

Sonrasında hikayeli oyunlardan hevesimi alınca mmorpg (wow, lotro vs.) ve moba'ya (lol) dönüş yaparım.

Son düzenleme:
Selamlar herkese.

Bütçem 6-8k arası. Gaming.gen.tr'deki 3 adet sistem gözüme çarptı, ancak hangisi daha üstündür bir fikrim yok bu yüzden yardımıza ihtiyacım var. Her birinin arasında 100'er TL oynuyor ve muhtemelen buradan alacağım yanıtlara göre 1-2 gün içerisinde sipariş vereceğim.

PC HOCASI-GG2 - 7.499,00 ₺

PC HOCASI-GG1 - 7.599,00 ₺

NOVA-1650 - 7.699,00 ₺

Sistem toplama, teknik ayrıntılar vs. genel anlamda pek bir bilgim olmadığından sadece R5 3500X olduğu için NOVA-1650'yi alırdım size sormadan alacak olsaydım.
(3500X'i çok sevdiğimden veya iyi bulduğumdan değil sadece 1600'den sonra çıktığı için bu şekilde bakıyorum anlayın yani :D )

6-8bin arası daha iyi olduğunu düşündüğünüz farklı sistemler varsa lütfen iletin çok yardımcı olursunuz.

Açıkçası alacağım 5-10 FPS farkından ziyade sistemlerdeki parçaların sorunlu olup olmadığını ve çok üzmeden senelerce dayanabilecek sistemler mi öğrenmek isterim.

PC'yi aldıktan sonra muhtemelen ilk 1-2 ay senelerdir oynamayadığım hikayeli oyunları oynarım (son dönemde çıkan Cyberpunk tarzı oyunlar yüksek gereksinim isteyenler değil, olsa bile Low'da oynarım önemi yok).

Sonrasında hikayeli oyunlardan hevesimi alınca MMORPG (WoW, lotro vs.) Ve MOBA'ya (LoL) dönüş yaparım.

Novadaki işlemciyi 3600X yaptır.
Kasayı da cooler maste gibi bir kasa yaptır sana tahminen 8500'e fiilan gelir ve iyi bir sistem olur.

Novadaki işlemciyi 3600X yaptır.
Kasayı da cooler maste gibi bir kasa yaptır sana tahminen 8500'e fiilan gelir ve iyi bir sistem olur.
ürün değiştirilemiyor sanırım gaming gen tr de anlayamadım. Peki sistemin mevcut hali zayıf mı duruyor sizce?

Nova-1650 almak aradaki farka değer.

evet muhtemelen onu alacağım. dolar da aldı başını gidiyor fiyatları 9bin'e yaklaşmadan alacağım.

Ürün değiştirilemiyor sanırım Gaming gen TR de anlayamadım. Peki sistemin mevcut hali zayıf mı duruyor sizce?

Zayıf değil ama 3500X 3600X e göre daha fazla ısınır.
O sebeple stpck soğutucu ile ısınma sorunu yaşauyabilirsin.

Kasa için yazdığımı dikkate almayın FSP'nin 500W PSU'su var üzerinde bu yeterli gelir.

Güncel olarak bir tane iyi bir CPU soğutucu alırsanız sisteminiz tamamdır.

Geri
Yukarı