PC için DualSense vs Xbox Controller

Bütçe
650

399089

Decapat
Arkadaşlar PC için beni bir kere alınca uzun süre götürecek kontrolcü arıyorum ve de şu iki kolun arasında çok kaldım. Kolu PC de kullanacağım ve de sadece FIFA 21, Forza ve belki Battlefield oynayacağım. DualSense 5'i tam uyumlu şekilde kullanabilir miyim çünkü fiyatı çok iyi 600TL bu arada dediğim oyunların hepsi Steam üzerinden sahibim. Xbox alacaktım fakat o da 900 TL sizce ne yapmalıyım?

Xbox One kolu bakabilirsiniz kutusuzu 500 TL civarı kutulusu 700 TL.
Dualsense 5'de bayağı sorun yaşayan var PC tarafında bence Xbox alın kafanız rahat olsun.
Ya bende öyle düşündüm fakat ps5 e tam destek gelmiş diyorlar ve de daha ucuz saçma bir şekilde.

Windows'ta kullanacağınız için Xbox Controller alın. DualSense bugün çalışır yarın sorun yaratabilir. Zaten şu an aralarında 100 TL fark var. Almışken optimize çalışanı almanız daha iyi olacaktır.

Arkadaşlar PC için beni bir kere alınca uzun süre götürecek kontrolcü arıyorum ve de şu iki kolun arasında çok kaldım. Kolu PC de kullanacağım ve de sadece FIFA 21, Forza ve belki Battlefield oynayacağım. DualSense 5'i tam uyumlu şekilde kullanabilir miyim çünkü fiyatı çok iyi 600TL bu arada dediğim oyunların hepsi Steam üzerinden sahibim. Xbox alacaktım fakat o da 900 TL sizce ne yapmalıyım?
Bilgisayar için Xbox kolu daha iyidir çünkü PC ile tam uyumludur
DualSense'i Steam dışnda kullanmak istersen DS4Windows kullanman gerekiyor ve bu uygulama DualSense'i Xbox kolu gibi tanıtıyor.

Ya bende öyle düşündüm fakat ps5 e tam destek gelmiş diyorlar ve de daha ucuz saçma bir şekilde.
Ben çok tavsiye etmem hocam. Ha PS5 alırsanız evet mantıklı olabilir ancak almayacaksanız Xbox daha mantıklı. Zaten Haptic Feedback gibi DS5 özelliklerini kullanamayacaksınız ve DS5'in yarın çalışmayacağı belli değil. Zaten bütçeniz yüksek biraz daha koyup alabilirsiniz.

Geri
Yukarı