PC için soundbar vs hoparlör

KidMan

Hectopat
PC kullanımı için soundbar uygun mudur? Yoksa direk PC hoparlörü mü almalıyım?
Şu ürünler arasında kaldım.
-Samsung HW-A450 soundbar.
-Bose companion 2
-Harman kardon auro Studio 3

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-06-28 143904.png
    Ekran görüntüsü 2022-06-28 143904.png
    355,8 KB · Görüntüleme: 174
  • Ekran görüntüsü 2022-06-28 143941.png
    Ekran görüntüsü 2022-06-28 143941.png
    187,7 KB · Görüntüleme: 163
  • Ekran görüntüsü 2022-06-28 144217.png
    Ekran görüntüsü 2022-06-28 144217.png
    91,3 KB · Görüntüleme: 187
Son düzenleyen: Moderatör:
Valla soundbar eğer monitörün duvara monteliyse hemen altında çok kullanışlı ve görsel olarak da güzel duruyor.
Eğer hoparlör kullanıyorsan monitörün hemen üstüne sağlı sollu küçük raflar ile konumlandırınca da çok hoş görünüyor ve sesi de iyi dağıtıyor. Masaya konulan hoparlörlerin titreşimlerinden hoşlanmadığım için ben de duvarda kullanıyorum.

Soundbar'ın da subwoofer'ı olduğu sürece sonuç güzel olacaktır.

PC için soundbar konusunda pek içerik olmadığı için deneyimimi paylaşmak istiyorum. 2+1 hoparlörlerin kablolarından yıldığım için Samsung HW-A450 soundbar almıştım. Yaklaşık 1 yıldır kullanmaktayım. Anakartta optik (s/pdif) çıkış mevcut. Optik ile bağladım. Sorunsuz kullanıyorum. Müzik dinlerken çok fark etti. Çok temiz geliyor ses farkı anlıyorsun. Optik çıkış varsa A450 modelini öneririm.Battlefield 4 ve World of tanks oynuyorum.Oyun için bassı kısmak gerekiyor.

PC açıldığında soundbar otomatik açılıyor. Benim gibi tembeller için önemli bir detay :)

Son düzenleme:
PC için soundbar konusunda pek içerik olmadığı için deneyimimi paylaşmak istiyorum. 2+1 hoparlörlerin kablolarından yıldığım için Samsung HW-A450 soundbar almıştım. Yaklaşık 1 yıldır kullanmaktayım. Anakartta optik (s/pdif) çıkış mevcut. Optik ile bağladım. Sorunsuz kullanıyorum. Müzik dinlerken çok fark etti. Çok temiz geliyor ses farkı anlıyorsun. Optik çıkış varsa A450 modelini öneririm.Battlefield 4 ve World of tanks oynuyorum.Oyun için bassı kısmak gerekiyor.

PC açıldığında soundbar otomatik açılıyor. Benim gibi tembeller için önemli bir detay :)
Optik çıkışı olmayan anakarta, soundbar nasıl bağlanır? Hdmi kablosu ile bağlanabilir mi?

Son düzenleme:
Bluetooth işine hiç girmeyin derim. Diğer konuda uzun uzun elimden geldiğince seçenekleri anlattım oradan okuyabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı