PC için Xbox kablosuz kumanda vs Sony PlayStation 5 kumandası

volkankelebek

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
PC'de şu an için DualShock 4 kullanıyorum. Sizce başlıkta belirtiğim 2 kontrolcuden hangisi almaya değer?

Ucuza varsa paylaşırsanız sevinirim.

PC'de şu an için DualShock 4 kullanıyorum. Sizce başlıkta belirtiğim 2 kontrolcuden hangisi almaya değer?

Ucuza varsa paylaşırsanız sevinirim.

Eğer parayı verebiliyorsan kesinlikle DualSense.

Titreşim, addaptive triggers ve benzeri birçok özellik kesinlikle DualSense.

Tabii daha ucuza arıyorsan eski nesil Xbox kontrol cihazına bakabilirsin.

PC için Xbox al geç. Dualsense'i o çok övdükleri Adaptive Triggers ve Haptic Feedback özelliğini çok az oyun kullanıyor. O kullanan oyunlarda iyi kullanmıyor. Dualsense'i eski oyunlarda kullanmak için satın alman gereken programlar var ve indirmen gereken sürücüler, yazılımlar var. Hiç uğraşmaya değmez.

Paran varsa DualSense. Eski uyum sorunları kalmadığı gibi Xbox kontrolcüsünden bana göre daha kaliteli ve tok bir hissiyatı var. Pil ile de uğraşmazsın.

Söylediğiniz özellikler hem çoğu oyunda yok hem de PC'yle çalışmıyor.
Dualsense özellikleri destekli oyunlarda kablolu kullanımda çalışıyor.
Paran varsa DualSense. Eski uyum sorunları kalmadığı gibi Xbox kontrolcüsünden bana göre daha kaliteli ve tok bir hissiyatı var. Pil ile de uğraşmazsın.
Bu dediğiniz sadece güncel oyunlar için geçerli hocam. Eski oyunlarda(2020 ve öncesi) Dualsense'i çoğu oyun tanımıyor.

Dualsense özellikleri destekli oyunlarda kablolu kullanımda çalışıyor.

Bu dediğiniz sadece güncel oyunlar için geçerli hocam. Eski oyunlarda(2020 ve öncesi) Dualsense'i çoğu oyun tanımıyor.

Oyunun tanımasına gerek yok. Steam tanıması yeterli artık. Oyun içerisinde XY olarak gösteriyor ama kol tanımama gibi bir şey yok. Daha yeni kol ile Batman serisini bitirdim. Eğer oyun içerisinde XY olarak göstermesi kullanıcı için sorun olacaksa orasına bir şey diyemem. Öte yandan Hades oynarken oyun PS kolu olduğunu tanıyordu ve kol cazır cazır da titriyordu.

Oyunun tanımasına gerek yok. Steam tanıması yeterli artık. Oyun içerisinde XY olarak gösteriyor ama kol tanımama gibi bir şey yok. Daha yeni kol ile Batman serisini bitirdim. Eğer oyun içerisinde XY olarak göstermesi kullanıcı için sorun olacaksa orasına bir şey diyemem.
Ben direkt oyun desteğinden bahsediyordum hocam. Eğer 3. parti uygulamaları da uyumludan sayacaksak Xbox'ın özellikle uyumlu diye nitelendirilmesinin anlamı yok.
Öte yandan Hades oynarken oyun PS kolu olduğunu tanıyordu ve kol cazır cazır da titriyordu.
Hades PS5 platformunda da olan bir oyun. PC'de de Dualsense desteklemesi oldukça normal.

Ben direkt oyun desteğinden bahsediyordum hocam. Eğer 3. parti uygulamaları da uyumludan sayacaksak Xbox'ın özellikle uyumlu diye nitelendirilmesinin anlamı yok.

Hades PS5 platformunda da olan bir oyun. PC'de de Dualsense desteklemesi oldukça normal.

Steam 3. parti uygulama sayılmaz artık. Çoğu kişi oyunu Steam üzerinden oynuyor. Epic ve Ubisoft Launcher’da da sorun olmuyor. Onun haricinde nadiren de olsa Steam dışındaki bazı oyunlarda üçüncü parti uygulama lazım oluyor. Desteğin sağlanması da oyun firmasıyla alakalı bu arada. PS’de olmayan bir oyun için firma bu desteği PC tarafına verebilir. Bir de bu saatten sonra çıkan her oyunda DualSense desteği olur. Gelecek odaklı düşünürsek kaybedecek bir şey yok. Alacak kişinin tercihine kalmış Xbox kolu alana da saygı duyarım sadece DualSense bence elde daha iyi hissettiriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı