PC için Xbox One kolu almaya değer mi?

Basmakcı

Hectopat
Selamün aleyküm arkadaşlar sorum şudur.
PC'de Forza 4, çıktığında ise Grid 3 oynamak için gamepad almayı düşünüyorum. Xbox One kolunun analog hassasiyeti Xbox 360 inkinden iyi midir tecrubeleriniz nelerdir? Yoksa Logitech F310 alsam bir fark olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
F310 yeni nesil kontrolcülerin yanında oyuncak gibi kalıyor. Analog'ları, trigger'ları daha kötü, çok daha ağır. Bütçe varsa Xbox One veya PS4 kontrolcüsü almak en mantıklısı.

Eğer bütçe konusunda sıkıntınız yoksa, hangisi elinize uyuyorsa Xbox veya PS 4 kolu almanızı tavsiye ederim. İkisi de işlevsel olarak aynı ama tasarımları farklı olduğu için kararı size kalmış. Eğer bütçe sıkıntınız varsa Logitech’in kontrolcülerini de öneririm ben uzun bir süredir F710 kullanıyorum daha hiçbir sıkıntı yaşamadım.

PS4, Xbox kolu ile F310 arasında fark olur mu demişsiniz, kesinlikle olur. PS4, Xbox kolları su götürmez bir şekilde daha iyidir.

F710 hem ağır hem de uzun süre (3-4 yıl) kullanımdan sonra LB-RB-Start tuşları çalışmasına rağmen arada sırada gidiyor. PS veya XBOX kolu tercih etmek daha mantıklı.

Cevaplar için teşekkür ederim.peki One s kontrolcüsü alsam ayrıeten bağlantı için USB aparatına ihtiyaç varmı yoksa şarj kablosuyla bağlantı oluyormu.bende masaüstü var.

Micro USB ile, yani şarj kablosuyla kullanabilirsiniz. Bilgisayarınızda Windows 10 kurulu ise ve Bluetooth desteği varsa direkt Bluetooth ile eşleştirip kullanabilirsiniz.

Onun haricinde kablosuz kullanmak istiyorsanız USB dongle (alıcı) kullanmanız gerekiyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı