Xbox 9. nesil Controller almaya değer mi?

Pluxy01

Megapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
İyi akşamlar. Şu an çakma Xbox 360 Controller kullanmaktayım. Gerek kablolu oluşu gerek titreşiminin rezalet olması sebebiyle değiştirmeye karar verdim. Aklımda 9. nesil Xbox contoller var, Amazon.com'da şu an 688 TL'ye satılmakta. 8. nesil ise 400 TL civarında satılmakta. Birkaç araştırma yaptım fiziksel olarak ufak tefek değişiklikler olmuş onun dışında çok da bir fark yok. Fakat en önemli nokta ise elimin küçük olması ve çok terlemesi. Bu sebepten 9. nesilin daha uygun olacağını düşünüyorum. Deneyimleyen arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim. Bu fiyata almaya değer mi sizce?

Peh be arkadaş ben 1000 TL'ye almıştım...
Ben ilk çıktığı zamanda 8. nesil gamepad sahibi olduğum halde ilgimi çektiği için 9. nesli satın aldım. Bilgisayarda kullanıyorum ve tek fark elini kavradığın yerin tırtıklı olması. Elimi yine terletiyor benim için iki gamepad arasında bir fark yok.

2 senedir kullandığım gamepad ile arasında ben bir titreşim farkı fark etmedim. Gamepad daha küçük görünüyor fakat eline aldığında kavrama ve hissiyat aynı. En azından benim için öyle gerçekten bir fark varsa o kadar düşüktür ki bu fark ben bile fark etmemişim. Bu yorumlardan sonra elime tekrar alıyorum ikisini hala bir fark bulamıyorum. Ayrıca buradan şunu da anlayabiliriz ki 2 senede titreşim bir şey kaybetmiyor.

2 senedir kullandığım gamepad ile arasında ben bir titreşim farkı fark etmedim. Gamepad daha küçük görünüyor fakat eline aldığında kavrama ve hissiyat aynı. En azından benim için öyle gerçekten bir fark varsa o kadar düşüktür ki bu fark ben bile fark etmemişim. Bu yorumlardan sonra elime tekrar alıyorum ikisini hala bir fark bulamıyorum. Ayrıca buradan şunu da anlayabiliriz ki 2 senede titreşim bir şey kaybetmiyor.
Titreşimden değil de hissiyat ve kavrama çok önemli benim için. Analoglar daha göçük olduğu için daha rahat kullanım varmış. Bir de arkasındaki pürüzlü yüzey de eli terleyenleri daha rahat ettiriyormuş. Yazılanları fark ettiniz mi yoksa önemsiz detaylar mıydı sizin için?

Titreşimden değil de hissiyat ve kavrama çok önemli benim için. Analoglar daha göçük olduğu için daha rahat kullanım varmış. Bir de arkasındaki pürüzlü yüzey de eli terleyenleri daha rahat ettiriyormuş. Yazılanları fark ettiniz mi yoksa önemsiz detaylar mıydı sizin için?
Yazılanları okuduğum için bu kadar para verip ilk çıktığında aldım. Fakat elleri terletmiyor meselesi pazarlama taktiği. Hala elim terliyor. O tırtıklı yüzeylerin herhangi bir etkisi yok ne kavrama konusunda nede terletme konusunda olumlu bir etkisini göremedim.

Yazılanları okuduğum için bu kadar para verip ilk çıktığında aldım. Fakat elleri terletmiyor meselesi pazarlama taktiği. Hala elim terliyor. O tırtıklı yüzeylerin herhangi bir etkisi yok ne kavrama konusunda nede terletme konusunda olumlu bir etkisini göremedim.
Anladım hocam teşekkürler paylaşımınız için.

Geri
Yukarı