PC için Xbox Series vs PS5 DualSense kontrolcü

Listede bazı oyunlar olmayabiliyor. Mesela Hogwarts Legacy oynadım, tam destek vardı. Fakat listede yok.
Hogwarts Legacy tam destek fakat Adaptive Trigger-Haptic olmadan normal titreşim artı PS logolu tam destek. Sonradan değiştiyse bilmiyorum.

Hocam Hogwartsta nasıl güzel oluyor mu tepkiler, rüzgar etkisi falan.
Bildiğim kadarıyla PS5 sürümünde de adaptive trigger, haptic vs. özellikleri yok. Düz titreşim var, PC'de de öyle. Yani bu oyun kontrolcü ile güzel ama ben klavye & mouse ile oynadım, büyüleri sürekli seçmek ve etrafa bakmak zor geldi açıkçası. Mouse ile tekerlekle seçiyorsun, 1234 ile yapıyorsun, daha basit geldi.

O şekilde zaten net bir gecikme var. FIFA 22 kablosuz Steam kontrolcü desteği ile bile kusursuz. FIFA 2023 özelinde bir sorun var, başka oyunlarda da kablolu-kablosuz sorun yaşamadım henüz. FIFA 2023'ü daha kablosuz oynayamadım olmuyor çünkü. (DSX kullanmıyorum o daha da berbat bir gecikme yaratıyor.)

Örnek olarak Figment oyunun Steam ile kablolu ya da kablosuz DualSense ile oynayabilen varsa bilgi/tecrübe edinmek isterim.
Hocam hala devam ediyor mu fifa23 oynayacağım kablosuz olarak ancak çekindim.

Benim için evet. Forumda kablosuz, Steam kontrolcü desteği ile FIFA 23 oynayabilen varsa haber verebilir.
Hey @Beef_Supreme890 and @chinsrus101 the PS5 controller is supported in FIFA 23 on PC.

As for the dual sense features on the PS5 controller, I do not believe that these can be used.

Darko

EA yetkilisinin mesajı.
TR :
PS5 denetleyicisi PC'de FIFA 23'te destekleniyor.

PS5 kontrolcüsündeki dual sense özelliklerine gelince, bunların kullanılabileceğine inanmıyorum.

Xbox One S kontrolcüm var. 2015'te almıştım sanırım. Hor kullanmama rağmen hala sapasağlam. Kesinlikle öneririm. Bir de pil gerçekten dert değil. Kablo ile bağlayabilirsin. Pil takmayınca inanılmaz hafif bir kontrolcü oluyor kendisi. Tavsiyem herhangi bir Xbox kontrolcüsü olur. Karşısındaki ne olursa olsun.

Geri
Yukarı