PC ile ilgili 2 yıllık bölümler

İstanbul üniversitesi bilgisayar programcılığı bitirip dikey geçiş ile bilgisayar mühendisliği bitirdim. 1 yıllık yeni mezun olarak 5 basamaklı bir maaş ile yazılım mühendisi olarak çalışıyorum. Ekibimde kendini çok iyi geliştirmiş 2 yıllık bilgisayar programcılığı bölümünden mezun arkadaşlar da var, mühendis olarak değil de yazılım geliştirme uzmanı olarak benimle aynı maaşı alıyorlar. Sektörde bitirdiğin bölüm yerine kendine ne kattığına ve CV'deki projelerine bakıyorlar.

İstanbul üniversitesi bilgisayar programcılığı bitirip dikey geçiş ile bilgisayar mühendisliği bitirdim. 1 yıllık yeni mezun olarak 5 basamaklı bir maaş ile yazılım mühendisi olarak çalışıyorum. Ekibimde kendini çok iyi geliştirmiş 2 yıllık bilgisayar programcılığı bölümünden mezun arkadaşlar da var, mühendis olarak değil de yazılım geliştirme uzmanı olarak benimle aynı maaşı alıyorlar. Sektörde bitirdiğin bölüm yerine kendine ne kattığına ve CV'deki projelerine bakıyorlar.

Sadece programcılıktan mezun olupta sizinle aynı maaşı kazanabiliyorlar mı?

Kendini geliştirirsen her türlü ciddi oranda kazanırsın. 4 ve 2 yıllık okuyup neredeyse aynı maaş alan tanıdıklarım var. Diploma bir yere kadar etkili. Ama sen gidip de sırf üniversite okumak için gidersen kendini bir alanda geliştirmezsen işsiz kalırsın.

Sadece programcılıktan mezun olupta sizinle aynı maaşı kazanabiliyorlar mı?

Tabii ki, mesajımda onu belirtmek istemiştim. Sadece programcılık mezunu olarak benimle aynı seviyedeler, bunun en büyük sebebi ben 2-3 yıl daha mühendislik okurken onların iş hayatına atılıp tecrübe kazanmış olmaları, tabii okudukları 2 yıl boyunca da kendilerini geliştirip proje bitirmeleri.

Yeni konular

Geri
Yukarı