Chrome İlk Açıldığında Yeni Sekme Çok Geç Yükleniyor

arog158

Hectopat
  • W10 Home 64 bit
  • 8 GB RAM
  • Nvidia GTX 965M
UEFI format attım böyle oldu. Formattan önce de vardı ama. Chrome biraz açık kalınca, o ara yükleniyor tabi, sonradan hızlı hızlı yüklenmeye başlıyor. Güvenlik duvarını devre dışı bıraktım, sildim tekrardan yükledim, düzelmedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Anladığımız şey her ne yaparsa yapsın arkadaş bir programın açılışının geç olduğundan şikayetçi. Ssd hdd e oranla kat ve kat hızlı okuma ve yazma hızına sahip olduğu için ssd önerdik. Her konuyu bilmem ama bu şikayetin ilacı bu arkadaşım. Sen ne arıyosun ? Problem mi çözüm mü
Sadece 1 kereye mahsus 1 dakika bekliyorum diyor, bunun SSD-HDD ile ne alakası var? + Ben bunu size ithafen değil, genel yazdım. Ben de 1-2 sorunumu konu açıyorum, direkt SSD yazıyolar altına. Oysa tek bir ayarla sorun çözülüyor. Örneğin benim ve bu konudaki arkadaşın gibi.
Sağ üstten > yardım > chrome hakkında tıklayın varsa güncelleme yapın ve geçmişten bütün tarama verilerini hepsini işaretleyip sıfırlayın varsa eklentileri silin deneyin. Büyük ihtimalle virüs bulaşmıştır sekmelere müdahale ediyordur. Farklı tarayıcıda sorun yoksa sistemde donanımsal bir sorun vardır. Ve SSD ile senin sorununun alakası yok yine sallıyorlar, HDD kullanıyorum 1 saniyede sayfa açılıyor şimdi ne alaka.

Yeni format atılmış bilgisayarda ne virüsü olacak Hocam... 😊
Diğer tarayıcılarda sorun yok, sadece bu tarayıcıda böyle bir sorunum var
"Farklı tarayıcıda sorun yoksa sistemde donanımsal bir sorun vardır." Ne gibi bir sorun Hocam? Hangi donanımımda?
Çözüm:
Sorunum, bir PC yeniden başlattıktan sonra kromu açtığımda veya Chrome yeniden başlattıktan sonra, çok yavaş açtığım ilk sayfayı (20-30 saniye) yüklüyordu ve bu, diğer tarayıcılarda bu olmadı, bu yüzden bu yöntemi denedim ve çalıştı. Bu benim için çalıştığı gibi sizin için işe yarayabilir.
Adımlar:
1. Tarayıcı araç çubuğundaki Chrome menü düğmesini tıklayın
2. Ayarlar'ı seçin
3. Gelişmiş ayarları göster'i tıklayın.
4. Proxy ayarlarını değiştir'i tıklayın. Bu Windows İnternet'i açacak
Özellikler iletişim kutusu
5. LAN ayarlarını tıklayın
6. “Ayarları otomatik olarak algıla” onay kutusunun işaretini kaldırın.

Son düzenleme:
Abi bu SSD nasıl bir şeymiş ya, her konunun altına çözüm olarak SSD yazıyolar. Oysa çözümler genelde hep basit oluyor. Bilen biri çıkar umarım.
Anladığımız şey her ne yaparsa yapsın arkadaş bir programın açılışının geç olduğundan şikayetçi. Ssd hdd e oranla kat ve kat hızlı okuma ve yazma hızına sahip olduğu için ssd önerdik. Her konuyu bilmem ama bu şikayetin ilacı bu arkadaşım. Sen ne arıyosun ? Problem mi çözüm mü

Sadece 1 kereye mahsus 1 dakika bekliyorum diyor, bunun SSD-HDD ile ne alakası var? + Ben bunu size ithafen değil, genel yazdım. Ben de 1-2 sorunumu konu açıyorum, direkt SSD yazıyolar altına. Oysa tek bir ayarla sorun çözülüyor. Örneğin benim ve bu konudaki arkadaşın gibi.

Çözüm
Dediğim gibi ilk başta tam açmadığı için sorununu ssd dedik sonra bir şey yazmadım zaten. Gerisini bilmem

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı