PC ilk açıldığında görev çubuğu ve simgeleri yüklenmiyor

digicontroller

Kilopat
Daha fazla  
RAM
16 GB
SSD veya HDD modeli
M.2 500GB
Ekran kartı
RX 6700 XT
Anakart
Gigabyte
İşlemci
i5 12400F
Yeni PC topladım. Şöyle bir sorun yaşıyorum. Bilgisayarı ilk açtığımda görev çubuğu simgeler yüklenmiyor, sağ taraftaki haberler, simgeler vs. yüklenmiyor. İmleci görev çubuğunun üzerine getirince yüklenme şeklinde yuvarlak oluyor, başlat falan açılmıyor. Görev Yöneticisi'ni açıp explorer.exe'yi kapatıp yeniden açsam da çözülmüyor. CTRL alt Delete'den oturumu kapat diyorum, tekrar oturumu açıyorum düzeliyor. Fakat her gün her PC açılışında bunları yapmak istemiyor insan haliyle. Bu durumun sebebi ya da çözümü hakkında bilgisi olanlar yardımcı olursa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullanmadığınız uygulamaları görev çubuğundan kaldırın. Başlangıçta açılan uygulamaların mümkün olduğu sürece hepsini kapatın. (İşe yaramayanları) Ayrıca normalde sizin bahsettiğiniz simge gelmeyince mouse'un dönmesi bende de oluyor ve bir kaç saniye bekleyince simgeler geliyor ve düzeliyor. Eğer sistemi daha çok yeni topladıysanız önbellekleri oluşturmamış olabilir.

Kullanmadığınız uygulamaları görev çubuğundan kaldırın. Başlangıçta açılan uygulamaların mümkün olduğu sürece hepsini kapatın. (İşe yaramayanları) Ayrıca normalde sizin bahsettiğiniz simge gelmeyince mouse'un dönmesi bende de oluyor ve bir kaç saniye bekleyince simgeler geliyor ve düzeliyor. Eğer sistemi daha çok yeni topladıysanız önbellekleri oluşturmamış olabilir.
Hemen hemen herşeyi kapattım. Windows Defender, Logitech GHUB, Discord ve Valorant Vanguard var sadece başlangıçta. İlk iki gün açılışlarda bi problem yoktu. İkinci günden sonra başladı acaba kurduğum bi uygulama vs.'den dolayı olabilir mi ?

Hemen hemen herşeyi kapattım. Windows Defender, Logitech GHUB, Discord ve Valorant Vanguard var sadece başlangıçta. İlk iki gün açılışlarda bi problem yoktu. İkinci günden sonra başladı acaba kurduğum bi uygulama vs.'den dolayı olabilir mi ?
Eğer başlangıçta ağır işlem gerektiren bir program ise veya sağ altta simgesi çıkan çok fazla uygulama yüklü ise yavaşlayabilir, emin değilim. :) İkinci gün bir program yüklediniz mi?

Eğer başlangıçta ağır işlem gerektiren bir program ise veya sağ altta simgesi çıkan çok fazla uygulama yüklü ise yavaşlayabilir, emin değilim. :) İkinci gün bir program yüklediniz mi?
her pcde olan bilinen uygulamalar yani farklı bir şey yok. Dediğim gibi sağ altta discord vanguard logitech ghub var sadece.

Yeni konular

Geri
Yukarı