PC ilk açılışta görüntü vermiyor ve güç kesilinceye kadar görüntü gelmiyor

mutsuxd

Picopat
PC ilk açılışta görüntü vermiyor ama güç kaynağını kapatıp anakartın ışığı kapana kadar bekliyorum sonra güç kaynağını tekrar açtığımda görüntü geliyor. Bunun çözümü nedir?

PC ilk açılışta görüntü vermiyor ama güç kaynağını kapatıp anakartın ışığı kapana kadar bekliyorum sonra güç kaynağını tekrar açtığımda görüntü geliyor. Bunun çözümü nedir?

Statik elektriklenme yapıyor olabilir. Donanımlarınızı ve kablolarınızı kontrol edin kasaya temas eden bir parça olmasın.

Benzer durumla zaman zaman ben de karşılaşıyorum ve bunun anakart kaynaklı bir durum olduğundan şüpheleniyorum. Bu durum anladığım kadarıyla monitörün sistem tarafından algılanmaması nedeniyle oluşuyor. Bununla ilgili bir çok araştırma yaptım ancak net bir cevabını bulamadım.

Sistem 1 uzun 3 kısa bip sesi veriyor ve görüntü gelmiyor. Ancak sistem sorunsuz açılıyor. Sadece görüntü yok.

Bu hatayı araştırdığımda da grafik/görüntü/ekran kartı hatası gibi sonuçlar çıkıyor. Lakin 2 farklı ekran kartında da aynı şeyi yaşadığım için ekran kartıyla ilgili hiçbir şüphem yok.

Sistem monitörünüzü görüntü birimi olarak başlangıçta algılamıyor. Ancak sebebini tam olarak anlayamadım. Belki monitör kaynaklı bile olabilir.

Yakın zamanda RAM değişimi yaptınız mı?
Ram değişimi yaptıysanız frekanslar tutmuyor olabilir.
Ram bozulmuş olabilir. Soketleri değiştirebilirsiniz
Anakartınızda elektrik dalgalanmasından dolayı kuzey ya da güney köprüsü hasar görmüş olabilir.

Benzer durumla zaman zaman ben de karşılaşıyorum ve bunun anakart kaynaklı bir durum olduğundan şüpheleniyorum. Bu durum anladığım kadarıyla monitörün sistem tarafından algılanmaması nedeniyle oluşuyor. Bununla ilgili birçok araştırma yaptım ancak net bir cevabını bulamadım.

Sistem 1 uzun 3 kısa bip sesi veriyor ve görüntü gelmiyor. Ancak sistem sorunsuz açılıyor. Sadece görüntü yok.

Bu hatayı araştırdığımda da grafik/görüntü/ekran kartı hatası gibi sonuçlar çıkıyor. Lakin 2 farklı ekran kartında da aynı şeyi yaşadığım için ekran kartıyla ilgili hiçbir şüphem yok.

Sistem monitörünüzü görüntü birimi olarak başlangıçta algılamıyor. Ancak sebebini tam olarak anlayamadım. Belki monitör kaynaklı bile olabilir.

Monitör olarak televizyon kullanıyorum 7 Ay'dır fakat bir sorunla karışılaşmadım bu güne kadar.
Daha önce de anakart yazısı gelip kapanıyordu dediğiniz gibi sorun Anakart'tan olabilir fakat bende bip sesi gelmiyor HM55 anakartım var.

Yakın zamanda RAM değişimi yaptınız mı?
RAM değişimi yaptıysanız frekanslar tutmuyor olabilir.
RAM bozulmuş olabilir. Soketleri değiştirebilirsiniz.
Anakartınızda elektrik dalgalanmasından dolayı kuzey ya da güney köprüsü hasar görmüş olabilir.

RAM değişimi yapmadım iki ramimde Asboard markasının 1600 MHz CL 16 RAM'leri ikisi de birbirini tutuyor gibi ama çok önceden RAM'in ikisi takılıyken sistem açılmıyordu birini takınca sorun düzelmişti ama 1 ay sonra RAM'in diğerini tekrar taktığımda böyle bir sorunla karşılaşmadım.

Geri
Yukarı