Çözüldü PC ilk açılışta mavi ekran hatası veriyor ve geri kalan zamanda düzgün çalışıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Wessera

Hectopat
Selamlar, dediğim gibi PC ilk açılışta Memory management hatası, page fault in nonpaged area, gibi birkaç hata veriyor sonrasında PC tam takır çalışıyor FPS kaybı ya da drop gibi hiçbir etki görmüyorum.
Aynı zamanda CMD kısmına sfc/scannow dediğim zaman, bazen corrupt files gibi bir hata alıyorum sonrasında birkaç dakika sonra mavi ekran oluyor, tekrar açarken page fault in nonpaged area, sonra tekrar yeniden başlayınca PC sabahtan akşama kadar ne sorun çıkartıyor ne de mavi ekran yiyor, yeni RAM aldım, onu o gün sorunsuz kullandım sonrasında ertesi günden itibaren yaklaşık bir haftadır bu hataları alıyorum, RAM'de sıkıntı olduğunu pek düşünmüyorum çünkü oyunlarda performansım büyük derecede arttı, render hızları da bayağı hızlandı. {Bu yazıyı sonradan ekliyorum, bazen Google'den şu sorunu alıyorum bu da üstteki sorunla aynı anda başladı}

1602487696934.png

Çözüm
3000 MHz yapsanız bile performans artışı olmayacaktır. Farklı marka RAM kullanıyorsanız birini çıkarın. HDD sentinel durumunu iyi gösteriyor diskin.

Aynı RAM kullanıyorum XPG D10 3000MHz, sanırım sorun Power Supply'de. Çünkü RX570 R3 2300X kullanıyorum 1 harddisk 1 SSD takılı ve 400V :( 2933MHz kullanacağız yapacak bir şey yok, yine de çok teşekkürler.
3000 MHz yapsanız bile performans artışı olmayacaktır. Farklı marka RAM kullanıyorsanız birini çıkarın. HDD sentinel durumunu iyi gösteriyor diskin.

Sorunu çözdüm, MHz'leri 2933MHz yaparak tüm sorunlarım gitti. Memtest'te hiçbir sorun çıkmadı.

minidump.rar Buyur dostum inşallah doğru yapmışımdır :)

Bugün turnuvam varda, yarın tekrar buraya bakabilir misiniz, çok büyük ihtimalle yarın buraya baktığınızda iki testin sonucunu da göreceksiniz :) tekrardan teşekkürler.
O zaman bu mesajımdan sonra testlerin sonuçlarını gönderiniz. Üst üste mesaj atınca siz bildirim gelmiyor bakmayı unutabiliyorum.

O zaman bu mesajımdan sonra testlerin sonuçlarını gönderiniz. Üst üste mesaj atınca siz bildirim gelmiyor bakmayı unutabiliyorum.

1602500363169.png

HDD sentinel şöyle bir sonuç çıkardı, sanırım sorun RAM :( bir de RAM'leri 2933MHz yaptım sorun çıkarmıyor şu anlık, ancak yineden ben 3000 kullanmak istiyorum. Ve Memtest yapmadım çünkü evde extradan flash bellek yok :(

3000 MHz yapsanız bile performans artışı olmayacaktır. Farklı marka RAM kullanıyorsanız birini çıkarın. HDD Sentinel durumunu iyi gösteriyor diskin.

Aynı RAM kullanıyorum XPG D10 3000MHz, sanırım sorun Power Supply'de. Çünkü RX570 R3 2300X kullanıyorum 1 harddisk 1 SSD takılı ve 400V :( 2933MHz kullanacağız yapacak bir şey yok, yine de çok teşekkürler.

Sorunu çözdüm, MHz'leri 2933MHz yaparak tüm sorunlarım gitti. Memtest'te hiçbir sorun çıkmadı.

Son düzenleme:
Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı