Çözüldü PC ilk açılışta MEMORY_MANAGEMENT hatası veriyor

• Konuyu başlatan Tsubu
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 20
  • Görüntüleme 497
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Tsubu

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarı alalı 8 ay civarı oluyor. Fakat bilgisayarı her ilk açışımda MEMORY_MANAGEMENT adlı mavi ekranı alıyorum yeniden başladıktan sonra bilgisayar gün boyunca sorunsuz çalışıyor. Memtest yaptım fakat hiçbir hata vermedi RAM'ler sorunsuz gözüküyor. Format denedim işe yaramadı. RAM'lerin yerini değiştirdim işe yaramadı.
RAM'ler: XPG Gammix D30 3200 MHz 8+8

Çözüm
Sistemim
i3 12100f
RTX 3060 12 GB
8+8 XPG GAMMİX D30
PSU: FSP HYPER 80+ PRO 550W
Anakart: Asus Prime H610M-K D4
Gönderdiğin testi şuan yapıyorum hocam sonuçları bitince söyleyeceğim.

1 saat boyunca test yaptım hocam hata bulmadı.

Hocam sabah tek RAM ile denedim mavi ekran verdi sonra çıkarıp diğerini taktım az önce tekrar açtım bilgisayarı şu anlık mavi ekran yemedim. Garantiye yollasam kabul ederler mi?
Bir de nasıl garantiye yollayacağımı bilmiyorum daha önce hiç garantiyle işim olmamıştı
Kit RAM ise ikisini beraber yolla, kabul ederler tabii ki. Sorun RAM kaynaklı, garantide halledip ya da değiştirip yollarlar.
Windows önyükleme kısmında bir sorun olabilir, tek tek her RAM ile bu hatayı veriyor mu kesin olarak?
Bu bilgi işine yarar mı bilmem ama pc ilk geldiği gün ilk açışımda windows onarma bilgisayarınızı onaramadı demişti o sayfadan çıkıp windows ile devam et demiştim hala onarmaya çalıştığımda windows bilgisayarınızı onaramadı diyor.

Windows önyükleme kısmında bir sorun olabilir, tek tek her RAM ile bu hatayı veriyor mu kesin olarak?
onları teker teker denemem lazım hocam o da uzun sürer mavi ekranı bilgisayar 7 8 saat kapalı kaldıktan sonraki açışımda veriyor çünkü.

Bu bilgi işine yarar mı bilmem ama PC ilk geldiği gün ilk açışımda Windows onarma bilgisayarınızı onaramadı demişti o sayfadan çıkıp Windows ile devam et demiştim hala onarmaya çalıştığımda Windows bilgisayarınızı onaramadı diyor.

Onları teker teker denemem lazım hocam o da uzun sürer mavi ekranı bilgisayar 7 8 saat kapalı kaldıktan sonraki açışımda veriyor çünkü.

RAM takma çıkarma zor bir iş değil ama Windows önyükleme kısmında sorun var büyük ihtimalle. Dediğin de bunu doğruluyor olabilir. Öncelikle tek tek test etmeni öneririm. Daha sonrasında USB boot ile onarma seçeneğine de bak.

RAM takma çıkarma zor bir iş değil ama Windows önyükleme kısmında sorun var büyük ihtimalle. Dediğin de bunu doğruluyor olabilir. Öncelikle tek tek test etmeni öneririm. Daha sonrasında USB boot ile onarma seçeneğine de bak.
pekala, ben yarın size haber vereceğim ramleri tek tek denedikten sonra teşekkürler.

hocam USB boot ile onarma seçeneğine bak derken neyi kastettiniz tam anlayamadım.

pekala, ben yarın size haber vereceğim ramleri tek tek denedikten sonra teşekkürler.

hocam USB boot ile onarma seçeneğine bak derken neyi kastettiniz tam anlayamadım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam.
Videodakilerin aynısını yaptım fakat Hala bilgisayarınız onarılamadı diyor hocam.

Temiz kurulum kalıyor geriye o zaman. Tabii önce ramleri test et sonrasında durumu bildir ona göre bir öneri de bulunmak daha doğru olur.
Temiz kurulum da yapmıştım önceden o da ilk bi kaç hafta işe yaradı ardından tekrar aynı şekilde hata vermeye devam etti. RAM'leri denedikten sonra size haber vereceğim hocam

Sistemin nedir? Şu testi yapar mısın?

Sistemim:
  • i3 12100F
  • RTX 3060 12 GB
  • 8+8 XPG GAMMİX D30
  • PSU: FSP HYPER 80+ PRO 550W
Anakart: ASUS Prime H610M-K D4.
Gönderdiğin testi şu an yapıyorum hocam, sonuçları bitince söyleyeceğim.

Temiz kurulum kalıyor geriye o zaman. Tabii önce RAM'leri test et sonrasında durumu bildir ona göre bir öneride bulunmak daha doğru olur.

Hocam, sabah tek RAM ile denedim mavi ekran verdi sonra çıkarıp diğerini taktım az önce tekrar açtım bilgisayarı şu anlık mavi ekran yemedim. Garantiye yollasam kabul ederler mi?
Bir de nasıl garantiye yollayacağımı bilmiyorum, daha önce hiç garantiyle işim olmamıştı.

Dosya Ekleri

• IMG_20231002_204319.jpg
    IMG_20231002_204319.jpg
    377 KB · Görüntüleme: 10
Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemim
i3 12100f
RTX 3060 12 GB
8+8 XPG GAMMİX D30
PSU: FSP HYPER 80+ PRO 550W
Anakart: Asus Prime H610M-K D4
Gönderdiğin testi şuan yapıyorum hocam sonuçları bitince söyleyeceğim.

Hocam sabah tek RAM ile denedim mavi ekran verdi sonra çıkarıp diğerini taktım az önce tekrar açtım bilgisayarı şu anlık mavi ekran yemedim. Garantiye yollasam kabul ederler mi?
Bir de nasıl garantiye yollayacağımı bilmiyorum daha önce hiç garantiyle işim olmamıştı
Kit RAM ise ikisini beraber yolla, kabul ederler tabii ki. Sorun RAM kaynaklı, garantide halledip ya da değiştirip yollarlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı