PC kaç ayda bir temizlenmeli?

Ben her canım sıkıldığında antistatik bilekliğimi takar kasanın son vidasına kadar temizlerim. Tabi 2-3 günde bir değil ama 10 günde bir temizliyorum denilebilir. Termal macun değişimini de sıcaklıklarda artış hissedersem yaparım.

Ben her canım sıkıldığında antistatik bilekliğimi takar kasanın son vidasına kadar temizlerim. Tabi 2-3 günde bir değil ama 10 günde bir temizliyorum denilebilir. Termal macun değişimini de sıcaklıklarda artış hissedersem yaparım.
Sizinkisi normal değil. 10 günde bir çok ama çok erken süre. Minumum 1 ay beklemenizi tavsiye ederim.

Parçaların sürekli demonte olması, sıkıntı oluşturabilir.

Sizinkisi normal değil. 10 günde bir çok ama çok erken süre. Minumum 1 ay beklemenizi tavsiye ederim.

Parçaların sürekli demonte olması, sıkıntı oluşturabilir.
Beni PC temizlerken görseniz dersiniz ki para vereyim benimkini de temizle 😀 Her bileşenin ayrı ayrı vidalarının tur sayısına kadar düzenli yaparım. Hobi bu. Ben çocukluğumdan beri yapıyorum şu ana kadar bundan kaynaklı hiçbir parçam bozulmadı.

Dostlar masaüstü bilgisayar ne sıklık ile temizlenmeli? Ayrıca içini açınca garanti dışına çıkar mı? Termal macun ne sıklıkla yenilenmeli?

Onu aslında şöyle de yapabilirsin nereden aldıysan yani şöyle her parçasını aynı yerden topladıysan nereden aldıysan oraya git orada hala garantin devam ediyorsa ben bilgisayarımı temizletmek ve bakım yaptırmak istiyorum sana soracaklar r garanti var mı eğer ki garantin varsa para almazlar garantin yoksa 70-110 TL arası bir şey alırlar.

Reklam olmasın mesela Vatan'dan aldın ya git oraya bunları de para vermeden bakımınıda yaptırırsın temizliğini de eğer ki parçaları hep başka yerden topladıysan bence benim fikrim tekrar vatana git orada ucuz eğer ki normal bir bilgisayarcıya gidersen ki bu kuzenimin başına geldi kuzenimde Ryzen 5 2600 vardı bakım yaptırmaya gönderdi herhangi bir bilgisayarcıya onu çıkartıp yerine Ryzen 5 1600 takmışlar yani sen güvenilir bir yere Vatan gibi yerlere götür.

Nerdne nereye geldik ya neyse işte böyle ortalama garanti yoksa 90 TL falan garantin varsa kablo parası bir 5-10 TL alırlar.

Şunada değineyim 6 ayda bir değiştirsen olur Max 1 yıl. 1 yıl geçincede hala yaptırmassan yavaş yavaş anakarttan kokular almaya başlarsın :)

Geri
Yukarı