PC Kapalıyken Anakart ve Ekran Kartı Işıkları Yanmaya Devam Ediyor

Talha

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Yeni sistem satın aldım, PC kapalıyken dahi anakart ve ekran kartı ışıkları yanmaya devam ediyor.

Kartlar gaming serisi falan değil yani üzerinde cafcaflı LED'ler yok. Ekran kartında sadece bir nokta kadar beyaz bir LED yanıyor, anakartta ise sarı ufak bir ışık ve internet kablosunun sadece takılı olduğu zamanlarda yanan yine sarımsı fakat daha yaygın bir ışık yanıyor.

Bu normal bir durum mu? Her defasında PSU'yu kapatsam PC'ye zarar vermiş olur muyum?
  • Ekran Kartım: ASUS GeForce DUAL RTX2060 OC GDDR6 6GB 192Bit DX12
  • Anakartım: ASUS PRIME B365M-K

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni sistem satın aldım, PC kapalıyken dahi anakart ve ekran kartı ışıkları yanmaya devam ediyor.

Kartlar gaming serisi falan değil yani üzerinde cafcaflı LED'ler yok. Ekran kartında sadece bir nokta kadar beyaz bir LED yanıyor, anakartta ise sarı ufak bir ışık ve internet kablosunun sadece takılı olduğu zamanlarda yanan yine sarımsı fakat daha yaygın bir ışık yanıyor.

Bu normal bir durum mu? Her defasında PSU'yu kapatsam PC'ye zarar vermiş olur muyum?
  • Ekran Kartım: ASUS GeForce DUAL RTX2060 OC GDDR6 6GB 192Bit DX12
  • Anakartım: ASUS PRIME B365M-K
Normal. Rahatsız oluyorsanız PSU anahtarını kapabilirsiniz.

Hocam cevaplandığınız için çok teşekkürler, bazıları psu yu devamlı kapatıp açmak zararlı diyor, bu doğru mu?
Zararlı olup olmaması konusunda bir bilgim yok. Eğer PSU konusunda tedirginliğiniz varsa siz direk fişi de çekebilirsiniz. Ya da 6lı prizi anahtarından kapatın. Ben sadece pcyi kapatıyorum diğer her şey açık kalıyor anakart ışıkları falan yanıyor. Ama tabi oturduğum mahallede elektrik kesintisi ve akım dalgalanmaları olmadığı için böyle bırakıyorum yoksa ikinci cümlede dediklerimi yapardım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı