PC kapalıyken bozuldu

jerdemm

Kilopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Gece uyumadan önce kasanın arkasındaki güç tuşunuda kapattım sorunsuz bir şekilde çalışıyordu PC şimdi çalışmıyor ne olmuş olabilir sizce? Çok tuhaf kapalıyken nasıl bozuldu bu. Açma tuşuna basıyorum kasa açılmıyor.

Bu sorunun üstüne gitmelisin. PSU sorunlu olabilir. Şebekenizde voltaj düşük gerilime sahipse de olur.

Voltaj düşmesine yapabileceğim bir şey yok olabiliyor bazen burada kaçak tekstil dükkanlarından dolayı Allah'tan 4 senedir elektrik kaynaklı yanma olmadı hiç, eski PC sürekli elektrikten bozuluyordu

Türk halkının yaptığı en büyük hatalardan biridir bu kapatma olayı. Sigorta elemanının görevi bağlı olduğu cihazı yüksek voltaj veya yüksek akıma karşı korumaktır siz bunu kapattığınız zaman yüksek akım, voltaj sigortadan atlar sisteme geçer bu yüzden evde veya bilgisayarda asla kapatılmamalıdır. Örnek olarak evde priz değiştireceksiniz bunun için evin dışındaki anahtar kapatılmalı evin içerisindeki sigortalar can güvenliğiniz için açık olmalıdır eğer voltaj gelirse koruması için, yoksa kül olursunuz. Biraz uzun oldu ama bunu kimselere anlatamıyorum. Güç kaynağını kapatırsanız bilgisayarınızı tüm kaçak veya yüksek akım, voltaj gibi olaylara karşı korumasız bırakırsınız o yüzden kaliteli güç kaynakları öneriliyor. Bırakın her parça işini yapsın 😀

Türk halkının yaptığı en büyük hatalardan biridir bu kapatma olayı. Sigorta elemanının görevi bağlı olduğu cihazı yüksek voltaj veya yüksek akıma karşı korumaktır siz bunu kapattığınız zaman yüksek akım, voltaj sigortadan atlar sisteme geçer bu yüzden evde veya bilgisayarda asla kapatılmamalıdır. Örnek olarak evde priz değiştireceksiniz bunun için evin dışındaki anahtar kapatılmalı evin içerisindeki sigortalar can güvenliğiniz için açık olmalıdır eğer voltaj gelirse koruması için, yoksa kül olursunuz. Biraz uzun oldu ama bunu kimselere anlatamıyorum. Güç kaynağını kapatırsanız bilgisayarınızı tüm kaçak veya yüksek akım, voltaj gibi olaylara karşı korumasız bırakırsınız o yüzden kaliteli güç kaynakları öneriliyor. Bırakın her parça işini yapsın 😀
Mause ışığı ampul gibi yanıyor gece bende bundan dolayı arkadan kasanın psu şalterini indiriyorum 4 senedir hiçbir sorun olmuyordu açıkçası..
Mause ışığı ampul gibi yanıyor gece bende bundan dolayı arkadan kasanın psu şalterini indiriyorum 4 senedir hiçbir sorun olmuyordu açıkçası..
İşin gıcık yanı bugün gene aynısı oldu şimdi düzelmedi yeni psu alınca inşallah düzelir

Mouse ışığı ampul gibi yanıyor gece bende bundan dolayı arkadan kasanın PSU şalterini indiriyorum 4 senedir hiçbir sorun olmuyordu açıkçası.

İşin gıcık yanı bugün gene aynısı oldu şimdi düzelmedi yeni PSU alınca inşallah düzelir.

Yazdığımı farklı yorumlamış olabilirsiniz ben sadece bilgi amaçlı yazmıştım bir sorun teşkil etmemesi ileride sorun olmayacağı anlamına gelmez biz tedbirimizi alalım diye yazdım. Umarım sorununuz yeni PSU ile düzelir.

Geri
Yukarı