PC kapalıyken kulaklık ışığı yanıyor

Benim yeni aldığım ekipmanlar bilgisayarın kapandığını anlayınca ışığını kapatıyor. Genelde ucuz ürünle alakası var ama Razer hiç kullanmadığım için yorum yapamayacağım.
Bu durum ekipmanla alakalı değil pcnin bios ayarından kolayca kapatabilir

Benim yeni aldığım ekipmanlar bilgisayarın kapandığını anlayınca ışığını kapatıyor. Genelde ucuz ürünle alakası var ama Razer hiç kullanmadığım için yorum yapamayacağım.
Belki dediğiniz gibi etkisi vardır. Ama ben koruma amaçlı diye biliyorum. Yanlışsam düzeltin lütfen.

Ucuz ürünle alakası yok. Bilgisayarı açıp kapattıktan sonra içerisinde güç dolaşmaya devam eder. Kardeşim bir zararı yoktur ama en sağlıklısı bilgisayarı kullanmıyorken fişi çekmektir. Ama yine de bir zararı yoktur.

Ben fişi çekmek yerine arkadaki tuştan kapıyorum. Bunun bir zararı olur mu?

Herkese iyi hafta sonları. Dün gece bilgisayarı kapadıktan sonra kulaklığın ışığı yanmaya devam etti ben de kabloyu çıkarttım. Mouse ve klavyede böyle bir şey yok ama klavyenin tuşlarına basınca ışık yanıp tuşu bırakınca sönüyor. Bu durum normal mi? Daha önce hiç masaüstü bilgisayar kullanmadım.
Bios girip Power kısmından ErP enabled yapıp ayarları kaydetmeyi dener misin ?

Bios girmek için Pc açılırken DEL tuşuna basarak giriş yapabilirsin.Enable yaptıktan sonra F10 tuşu ile ayarları kaydetme seçeneğinden yes diyerek ayarları kaydedebilirsin.

Dosya Ekleri

• erp.jpg
    erp.jpg
    63,4 KB · Görüntüleme: 1.480
Benimde klavye ışığı sönüyor,mouse açık kalıyordu.Bu şekilde çözdüm.Evet aynı anakart o yüzden nokta atışı oldu biraz. :)
Çok teşekkür ederim bu arada.
Sorunumu çözdüm.
Ama bir sorum olacaktı bu şekilde ayar olursa USB klavyem ile biosa tekrar kolayca girebilir miyim bilgisayar açılışında sıkıntı olmaz galiba ?

Yeni konular

Geri
Yukarı