PC kapanınca açılmıyor

• Konuyu başlatan mba
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 425

mba

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
PC'yi normal şekilde kapatıyorum. Ekran kapanıyor. Ama donanımların, fanların yani hiçbir şeyin ışığı sönmeden sadece monitör kapanıyor. Işıklar açık, fanlar dönüyor, ama ASUS creator üzerinde ayarladığım senkron bozuluyor. PC hiçbir şeye tepki vermiyor. PC'yi mecbur arkadan kapatıyorum. Ve sonra bir daha açılmıyor.
Tekrar açmak için işlemciyi söküp takıyorum. Ve tekrar açılıyor. Sorun nedir, işlemci mi arızalı?

Edit: PSU yu arkadan açınca bütün donanımların ışığı yanıyor. Kasanın tuşuna basınca kasa açılmıyor. İşlemciyi söküp taktıktan 10 dakika sonra sistem açılıyor.

Son düzenleme:
Benimki kökten yüklü değilmiş. Yükledim ben de. :)

O zaman çözüldü değil mi?

Macunu boş ver, sana bir şey olmasın. 🤪
Çözüldü sanırım evet. Bende kökten kaldırınca sorun çözüldü. 😃

Chipset arızası. Nasıl geri çözülecek bilmem ama sorun bulundu.
Sorunun chipsette olduğunu nereden anladın ?

Sorun çözülmedi. Bu sabah yine aynı şeyi yaptı. İşlemciyi garantiye yollayacağım.

Son düzenleme:
Çözüldü sanırım evet. Bende kökten kaldırınca sorun çözüldü. 😃

Sorunun chipsette olduğunu nereden anladın?

Sorun çözülmedi. Bu sabah yine aynı şeyi yaptı. İşlemciyi garantiye yollayacağım.

Çok değişik. Gönder bakalım test etsinler. Anakartın da sadece chipsetinde değil başka aksamlarında sorun olabilir. İşlemci sorunsuz denirse anakartı yolla.

Sorunun chipsette olduğunu nereden anladın?

Yaşanmış olay. Ama çözülmemiş olmasıda degişik.

Çok değişik. Gönder bakalım test etsinler. Anakartın da sadece chipsetinde değil başka aksamlarında sorun olabilir. İşlemci sorunsuz denirse anakartı yolla.

Bakalım ne olacak artık :D

Ürünün arızalı olduğu tespit edilmiş.

Sorun anakarttaymış.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı