PC kapanınca açılmıyor

• Konuyu başlatan mba
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 425

mba

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
PC'yi normal şekilde kapatıyorum. Ekran kapanıyor. Ama donanımların, fanların yani hiçbir şeyin ışığı sönmeden sadece monitör kapanıyor. Işıklar açık, fanlar dönüyor, ama ASUS creator üzerinde ayarladığım senkron bozuluyor. PC hiçbir şeye tepki vermiyor. PC'yi mecbur arkadan kapatıyorum. Ve sonra bir daha açılmıyor.
Tekrar açmak için işlemciyi söküp takıyorum. Ve tekrar açılıyor. Sorun nedir, işlemci mi arızalı?

Edit: PSU yu arkadan açınca bütün donanımların ışığı yanıyor. Kasanın tuşuna basınca kasa açılmıyor. İşlemciyi söküp taktıktan 10 dakika sonra sistem açılıyor.

Son düzenleme:
PC'yi nasıl şekilde kapatıyorum. Ekran kapanıyor. Ama donanımların, fanların yani hiçbir şeyin ışığı sönmeden sadece monitör kapanıyor. Işıklar açık, fanlar dönüyor, ama ASUS creator üzerinde ayarladığım senkron bozuluyor. PC hiçbir şeye tepki vermiyor. PC'yi mecbur arkadan kapatıyorum. Ve sonra bir daha açılmıyor.
Tekrar açmak için işlemciyi söküp takıyorum. Ve tekrar açılıyor. Sorun nedir, işlemci mi arızalı?
Psu gibi geldi bana sanki. İşlemci olsa çıkarıp taktığın zaman gene açılmazdı.

PC'yi nasıl şekilde kapatıyorum. Ekran kapanıyor. Ama donanımların, fanların yani hiçbir şeyin ışığı sönmeden sadece monitör kapanıyor. Işıklar açık, fanlar dönüyor, ama ASUS creator üzerinde ayarladığım senkron bozuluyor. PC hiçbir şeye tepki vermiyor. PC'yi mecbur arkadan kapatıyorum. Ve sonra bir daha açılmıyor.

Düğmeden mi yapıyorsun bunları ?

İşlemci değil ama yakın tespit. Anakart Chipset inde sorun olabilir.

Düğmeden mi yapıyorsun bunları ?
Hayır. Başlat- PC kapat tuşunu kullanıyorum. Sonra kitleniyor.

İşlemci değil ama yakın tespit. Anakart Chipset inde sorun olabilir.
Armoury Crate üzerinden AMD chipset güncellemesi yapmıştım. O günden sonra olmaya başladı.

Psu gibi geldi bana sanki. İşlemci olsa çıkarıp taktığın zaman gene açılmazdı.
PSU'da sorun olduğunu sanmıyorum.

Günceldikten sonra niye arıza yaptı peki ? Arızalı olsaydı en başından beri böyle yapmaz mıydı ?
Güncellenirken sorun meydana gelmiş. araştırdım. windows ise arama yerine program ekle veya kaldır yaz gir sonra İntel/AMD Chipset Device Software'yi sil. sonra internetten yenisini veya sıkıntısız eski sürümünü kur.

Güncellenirken sorun meydana gelmiş. araştırdım. windows ise arama yerine program ekle veya kaldır yaz gir sonra İntel/AMD Chipset Device Software'yi sil. sonra internetten yenisini veya sıkıntısız eski sürümünü kur.
Evet kurduğum güncellemeyi sildim. Defalarca açtım kapattım bilgisayarı sorun yok. Şimdi termal macun sürüp fanı yine takacağım. 240 liralık termal macun çöp oldu bugün söküp takmaktan.

Güncellenirken sorun meydana gelmiş. Araştırdım. Windows ise arama yerine program ekle veya kaldır yaz gir sonra İntel/AMD chipset device Software'yi sil. Sonra internetten yenisini veya sıkıntısız eski sürümünü kur.

Benimki kökten yüklü değilmiş. Yükledim ben de. :)

Evet kurduğum güncellemeyi sildim. Defalarca açtım kapattım bilgisayarı sorun yok. Şimdi termal macun sürüp fanı yine takacağım. 240 liralık termal macun çöp oldu bugün söküp takmaktan.

O zaman çözüldü değil mi?

240 liralık termal macun çöp oldu bugün söküp takmaktan.

Macunu boş ver, sana bir şey olmasın. 🤪

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı