PC Kapanma Sorunu

HellArcher12

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarı alalı 1 yıl oldu olmadı. Önceleri kapanıyordu power supply ısınıyordu onu halletim ama şimdi tamam rastgele kapanıyor. Bugüne kadar 20 kez falan elektrik kesildi bazen de babam tuşuna basıp kapattı oyun oynarken ondan dolayı kondansatör şişmiş olabilir mi ya da RAM'ler nasıl anlıcam?

Son düzenleyen: Moderatör:
CPU-Z programını indir sıcaklıkları kontrol et, işlemci belli bir ısıdan sonra kapanır.
Güç kaynağın kaliteli değilse, yeterli güç vermiyorsa ya da eskiyse bu yüzden de olabilir. Başka bir güç kaynağıyla test etme imkanın varsa dene.
Diğer ihtimaller çok düşük, büyük ihtimalle güç kaynağı ya da ısınma sorunu.

Benim bilgisayarımda da oyunlardayken bir süre sonra kapanma sorunu oluyordu. İki sefer çözüm aramaya gittim ikisinde de işlemcinin termal macununu yenileyerek çözmüştüm. Fakat sizin bilgisayarınız çok yeni bu sebepten olur mu bilemiyorum.

Arkadaşlar çözüm olabilecek önerilerde bulunmuş. Bende PSU dan kaynaklı olabileceğini düşünüyorum.
İmkanınız varsa farklı bir PSU ile deneyin, sorunun kaynağını tam olarak anlamadan satın almayın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı