PC kapanma sorunu

salisilin

Yoctopat
Daha fazla  
RAM
crucial 16x2 3200 mhz
Ekran kartı
XFX RX 6600
Anakart
asrock b450m HDV R 4.0
İşlemci
RYZEN 5 5600
Herkese merhaba, bilgisayarın RAM frekansı 2133'te çalışıyor daha yüksek bir frekansa yükseltince PC açılıyor fakat herhangi bir oyuna girdiğimde yani yük altında kapanıyor hatta 2133'te bile kapanmaya başladı ve hafif bir kasma mevcut. BIOS güncel volt değerini elle de sırayla denedim fakat onunla alakalı da değil ne ile alakalı olabilir? Yardımcı olabilecek var mı?

Güç kaynağı kaç watt?

RAM'lerin slotunu değiştirip dene bazen uyumsuzluk oluyor.

Ha bir de RAM'lerin ucunu dikkatlice silgi ile sil.

Hocam ramler ile alakalı olduğunu sanmıyorum,ramleri değiştirdim sorun devam etti.

PSU marka modeli nedir? OCCT ile PSU testi yap.
Hocam OCCT testi yaptım power testinde herhangi bir sorun çıkmadı,memory testi yaptığımda 2-3 saniye sonra PC kapandı.Ramleri yeni değiştirdim,anakartin ram slotunda arıza olduğunu düşünüyorum.

Son düzenleme:
Hocam RAM'ler ile alakalı olduğunu sanmıyorum, RAM'leri değiştirdim sorun devam etti.

Hocam OCCT testi yaptım Power testinde herhangi bir sorun çıkmadı, Memory testi yaptığımda 2-3 saniye sonra PC kapandı. RAM'leri yeni değiştirdim, anakartin RAM slotunda arıza olduğunu düşünüyorum.

RAM slotunda sıkıntı olsa RAM'lerini görmez, bilgisayar acılmaz. RAM'lerin sıkıntılı gibi.

PSU marka modeli nedir? OCCT ile PSU testi yap.
Hocam OCCT testi yaptım power testinde herhangi bir sorun çıkmadı,memory testi yaptığımda 2-3 saniye sonra PC kapandı.Ramleri yeni değiştirdim,anakartin ram slotunda arıza olduğunu düşünüyorum.
RAM slotunda sıkıntı olsa RAM'lerini görmez, bilgisayar acılmaz. RAM'lerin sıkıntılı gib

Şuan elimde iki farklı RAM var,ikisinde de aynı sorunu yaşıyorum.

Hocam OCCT testi yaptım Power testinde herhangi bir sorun çıkmadı, Memory testi yaptığımda 2-3 saniye sonra PC kapandı. RAM'leri yeni değiştirdim, anakartin RAM slotunda arıza olduğunu düşünüyorum.

Şu an elimde iki farklı RAM var, ikisinde de aynı sorunu yaşıyorum.

Farklı RAM'lerle deneme sansınız varsa deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı