PC kapanmıyor

mustafasrc60

Hectopat
Daha fazla  
Bundan 1 ay önce PC çalışmıyordu bende uğraşmadım bugün yazılılar başladığı için çalışttırdım ve BIOS silindiğini öğrendim en yeni BIOS yukledım fakat ekran gidip gelme sorunu oldu. Eski kullandığım BIOS'ta da ekran gidip geliyordu fakat ilk çıkan BIOS'u indirdim bu sefer çalıştı ama bu sefer de PC kapanmıyor, hiçbir şekile her şeyi denedim ama olmadı neden acaba?

Bundan 1 ay önce PC çalışmıyordu bende uğraşmadım bugün yazılılar başladığı için çalışttırdım ve BIOS silindiğini öğrendim en yeni BIOS yukledım fakat ekran gidip gelme sorunu oldu. Eski kullandığım BIOS'ta da ekran gidip geliyordu fakat ilk çıkan BIOS'u indirdim bu sefer çalıştı ama bu sefer de PC kapanmıyor, hiçbir şekile her şeyi denedim ama olmadı neden acaba?

Güç düğmesini denediniz mi?

Güç düğmesini denediniz
Güç düğmesini denediniz mi?

Evet 5 10 dk basılı tuttum yine olmadı
1- BIOS'un silindiğini nasıl öğrendiniz?
2- Hangi sürümü indirdiniz ve anakart nedir?
Kasanın açma tuşu basılı kalmış olabilir bende de aynı sorun vardı ve açma tuşu basılı kalmıştı. Ekran
1- BIOS'un silindiğini nasıl öğrendiniz?
2- Hangi sürümü indirdiniz ve anakart nedir?
Kasanın açma tuşu basılı kalmış olabilir bende de aynı sorun vardı ve açma tuşu basılı kalmıştı.

Ekran yanıp sönerken birden BIOS'a girdim ve ekran açılıp kapanmıyordu BIOS da ise BIOS reset falan yazıyordu hatırlamıyorum ama çevirden baktığımda öyele yazıyordu

Ekran yanıp sönerken birden BIOS'a girdim ve ekran açılıp kapanmıyordu BIOS da ise BIOS reset falan yazıyordu hatırlamıyorum ama çevirden baktığımda öyele yazıyordu

Anakart B450 m h ver. 1 gigabyte

Eski sürüm F61 idi bu sürüm de ekran açılıp kapanması oluyordu

Bende ilk çıkan F1 sürümünü yukledım bu sefer calıstı fakat kapanmıyor

Anakart B450 m h ver. 1 gigabyte

Eski sürüm F61 idi bu sürüm de ekran açılıp kapanması oluyordu
Hocam ekran açılıp kapanması driverlardan olabilir. Birazdan link atarım.
Buradan indirebilirsiniz.

Bende ilk çıkan F1 sürümünü yukledım

Anladığım kadarıyla sürüm düşürtmüşsünüz ama F61'den F1'e düşürdüğünüzden kaynaklanır. Bende Gigabyte anakart kullanıyorum bende sürüm yükseltince kapanmama sorunu oldu ancak yeniş sürümde düzeldi F1 sürüm hatalarla dolu olabilir bundan dolayı kapanmıyordur şu anda güncel sürümün F62D onu yüklemen lazım.

Sizin BIOS bozulmuş.

Güç düğmesine.

Güç düğmesine basılı tut.

Yeni konular

Geri
Yukarı