PC Kasa İçi Boyama

FantastikTürk

Megapat
Makaleler
7
PC'nin içini karbon kaplayacaktım aslında ama birkaç neden yüzünden vazgeçtim ve boyamaya karar verdim.
  1. Boyadan anlayan bir arkadaşım var ona sordum. "Kasamın için gri metal, astar atmam lazım mı veya zımpara yapmam lazım mı?" dedim. "Hayır gerek yok." dedi. Kasa boyama konularına bakıyorum herkes zımpara yap falan demiş. Yapmam lazım mı? Ve astar atmam lazım mı? (Kasanın için boyanacak anakartın altı dahil ve içi gri renkte metal.)
  2. Kaç kat boyamam lazım? Sadece içi boyanacak 1 kat yeter mi?
  3. Kaç kutu boya gider?
  4. Boya akrilik mi olmalı?
  5. Kasanın içini ne ile silmeliyim? Aseton mu? (Aseton plastik kısımlar için mi kullanılıyor?)
  6. Ve boyama hakkında bilmem gereken başka ne var?
@Xample-47 @SideWinder @Buğra tulpar @Murat5038 @Jira @Mr.Acar

Son düzenleyen: Moderatör:
Metalik boya atarsan kasanın ısınmasına neden olabilir zıplamak şart, zımpara al orta dereceli zımpara iş görür boyama yaparken. Solunum maskesi takmayı unutmayın. Havalandırılmış alanda boya yapın. 15-20 cm uzaktan ileri geri sağ sol haraketlerle boyayın. Bu konu çok ince iş isteyen bir konu yabancı forumlardan yardım alabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sprey boyalar ile boya yapmak göründüğü kadar kolay değildir. Ben çoğu zaman beceremem daha doğrusu istediğim sonucu alamam. Bunu göz önünde bulundurun. Tek katla kapanacagina ihtimal vermiyorum. Tahmin ediyorum, kapatayım diye ısrarla bir noktaya püskürtmek faydadan çok zarar verecek ve akacaktir.

Dostum otokaportacıya gidiyorsun çok ucuza fırın boya mis gibi

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı