PC kendi kendine açılıyor

chnnhc67

Hectopat
Bilgisayarı uyku moduna da alsam, kapatsam da kendi kendine açılıyor. Her seferinde olmuyor ama 3-4 günde bir kesin rastlıyorum bu olaya.
Ağ bağdaştırıcısı ayarlarından güç yönetimi kısmı bende gözükmüyor eğer o yöntemi söyleyecekseniz.
PSU ile alakalı bir problem olabilir mi? Geçen hafta kısa devreden dolayı anakart kendini kitledi ben kabloyu düzgün takamadığım için olduğunu düşündüm ama bu olay da kafamı kurcaladı.

Başlat>Bilgisayar yönetimi(bilgisayara sağ tık basıp yönete gir)>Aygıt yöneticisi veya
Başlat>Arama yerine Aygıt yöneticisini yazın ve açın.
Ardından;

screenshot_2-png.503778

Açın.

Orada olan ağa (genelde "Realtek PCIe GbE Family Controller" olur) sağ tuşla basarak özelliklere girin.

screenshot_3-png.503779

Tik var ise kaldırın.

Eğer sorun hala devam ediyorsa bildirin.

Başlat>Bilgisayar yönetimi(bilgisayara sağ tık basıp yönete gir)>Aygıt yöneticisi veya
Başlat>Arama yerine Aygıt yöneticisini yazın ve açın.
Ardından;

screenshot_2-png.503778

Açın.

Orada olan ağa (genelde "Realtek PCIe GbE Family Controller" olur) sağ tuşla basarak özelliklere girin.

screenshot_3-png.503779

Tik var ise kaldırın.

Eğer sorun hala devam ediyorsa bildirin.
Bunu söyledim işte “Güç Yönetimi” kısmı bende gözükmüyor.

Hocam 3 kulhü 1 elham oku, üç harfliler musallat olmuş galiba senin PC'ye.
Usta gülmek istesem başka yere giderdim, bu forumda iki harfi yanlış yazdık diye uyarı alırken size neden bi şey denmez merak ettim.
Aynı sorunu ben de aşıyordum. SSD'ye sıfırdan temiz Win10 kurulumu çözdü.
Kuralı 2 hafta falan oldu aslında, virüs taraması yaptım bir şey de çıkmadı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı