PC kendi kendine BIOS güncelledi

scadias

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar dizüstü bilgisayarım bugün açtığımda böyle bir ekranla karşılaştım. Yükleme bittikten sonra bilgisayar açıldı. BIOS güncellemesi neden yaptı? Normalde flash bellek yardımıyla BIOS güncellenmiyor muydu? Ben hiçbir şey yapmadan böyle oldu. Sizce sebebi nedir? Güncellemesi iyi bir şey mi?

Dosya Ekleri

• IMG_20191211_155532.jpg
    IMG_20191211_155532.jpg
    1,2 MB · Görüntüleme: 241
Merhaba arkadaşlar dizüstü bilgisayarım bugün açtığımda böyle bir ekranla karşılaştım. Yükleme bittikten sonra bilgisayar açıldı. BIOS güncellemesi neden yaptı? Normalde flash bellek yardımıyla BIOS güncellenmiyor muydu? Ben hiçbir şey yapmadan böyle oldu. Sizce sebebi nedir? Güncellemesi iyi bir şey mi?
BİOS üzerinde otomatik güncelleme açık olabilir. Ayrıca BİOS güncellemesi sisteminizin stabil çalışması için gerekli. özel durumlar hariç faydalıdır yani.

MSI'ın sitesinde eğer sorunsuz çalışan bir sisteminiz varsa ve elzem bir güncelleme gerekmiyorsa BİOS güncellemeyin diyorlar. Ben sürekli güncellerdim ama belli versiyonlardan sonra problem çıkarmaya başladı. Başlarken siyah ekrana falan düşüyordum. En son çalışan stabil versiyona geri döndüm.

MSI'ın sitesinde eğer sorunsuz çalışan bir sisteminiz varsa ve elzem bir güncelleme gerekmiyorsa BİOS güncellemeyin diyorlar. Ben sürekli güncellerdim ama belli versiyonlardan sonra problem çıkarmaya başladı. Başlarken siyah ekrana falan düşüyordum. En son çalışan stabil versiyona geri döndüm.
En iyisi çıktıktan haftalar sonra ya da birkaç ay sonra yüklemek BIOS sürümünü. Kritik sorunlar yaşatmıyorsa zaten güncelleme gözle görülür bir iyileştirme yapmayacaktır kanımca. Ben haftalarca beklerim bu tür durumlarda. Eğer kritik bir sorun varsa elbet haberim olur, o sorunla ebn de karşılaşmak istemem, o nedenle daha sonra çıkacak hotfixi beklerim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı