PC kendi kendine kapandı

peekaboom

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarım bir anda kendi kendine kapandı. Tekrar açtım sıcaklıklara baktım işlemcim 50-55 dereceydi. Oyun esnasındaydı tabii.
Sonrasında bu kontrolü yaptiktan sonra devam ettim bilgisayar tekrar kapandı. Bir sorun olduğunu düşünüp tekrar açmak istemedim.
Kasayı kontrol etmek için açtım işlemci fanı ve kasa fanları 1 sn. dönüp sonra duruyordu. Sanki bilgisayar açılmaya çalışıyor ama açılamıyor gibiydi.
Sorun PSU'da mıdır?

Bilgisayarım bir anda kendi kendine kapandı. Tekrar açtım sıcaklıklara baktım işlemcim 50-55 dereceydi. Oyun esnasındaydı tabii.
Sonrasında bu kontrolü yaptiktan sonra devam ettim bilgisayar tekrar kapandı. Bir sorun olduğunu düşünüp tekrar açmak istemedim.
Kasayı kontrol etmek için açtım işlemci fanı ve kasa fanları 1 sn. dönüp sonra duruyordu. Sanki bilgisayar açılmaya çalışıyor ama açılamıyor gibiydi.
Sorun PSU'da mıdır?
PSU'nuz kaç watt?

Sorun PSU'da mıdır?
psu ömrünü doldurduysa yoğun bir besleme kaybı olabilir. psunuz kaç yıllık, kaç watt ve sisteminiz nedir?

Corsair VS 550 modeli 1050 ti ve i5 6400 var sistemde.

2016 dan beri bu psuyu kullanıyorum belki de daha önce bile olabilir ama 2016 kesin.
bilgisayarın güç tüketimi pek yüksek değil ve çok da eski değil, msi afterburner kullanarak oyun içi sıcaklıkları kontrol etmenizi öneririm. çünkü bazen ekran kartının aşırı ısınması da bu gibi sebeplere yol açabiliyor. eğer sıcaklıklarda da bir anormallik olmazsa psunun hasar alıp almadığını kontrol etmenizi öneririm.

Arkadaşlar güç kaynağını sormuşlar haklı olarak. Aynısı bende de oluyordu. 2 sene sonunda oyun sırasında çat diye kapatıyordu. Garantisi bitmediyse servise göndermeni tavsiye ederim.
Çok uzun süre oldu garanti için 😂
bilgisayarın güç tüketimi pek yüksek değil ve çok da eski değil, msi afterburner kullanarak oyun içi sıcaklıkları kontrol etmenizi öneririm. çünkü bazen ekran kartının aşırı ısınması da bu gibi sebeplere yol açabiliyor. eğer sıcaklıklarda da bir anormallik olmazsa psunun hasar alıp almadığını kontrol etmenizi öneririm.
Ekran kartımda yeni ama gpudan olduğunu düşünmüyorum çünkü bildiğin açılmaya çalışıp açılamıyordu. Fanlar dönüyor duruyor dönüyor duruyordu. Bıraksam öyle devam edecekti.

Çok uzun süre oldu garanti için 😂

Ekran kartımda yeni ama gpudan olduğunu düşünmüyorum çünkü bildiğin açılmaya çalışıp açılamıyordu. Fanlar dönüyor duruyor dönüyor duruyordu. Bıraksam öyle devam edecekti.
Kasadaki fan kablolarının bağlantı yerlerini kontrol edin. Forumda bir arkadaşta bu sorunu yaşamıştı ve fanların kabloları yerinden oynadığı içindi. Penseyle ittirdi ve düzeldi.

öncelikle biraz daha zorlarsan bilgisayarın açılma ihtimali var, ama bu sefer de en ufak yükte çökecektir. benim de başıma geldi aynı durum sorun psuda çıkmıştı, farklı bir psuyla denemeni tavsiye ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı