Çözüldü PC kendi kendine kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

semih4101

Decapat
2 yıl önce PC almıştım hiçbir sorun yoktu. 2 ay önce bilgisayar ortalama günde 1 defa kapanıp yeniden açılıyordu. 1 hafta sonra kapandı hiç açılmadı garantiye götürdüm. İşlemci bozuk dendi aynı işlemci yoktu sonra başka aldım anakarta aymadığından anakart ve RAM aldım sonra gene devam etti yine götürdüm. Güç tuşu bozuk dendi değiştiler şimdi yine devam ediyor Pc'ye formatta attım donanımsal bir sorun mu yoksa başka bir şey mi hiç fikrim yok. Sadece şunu söyleyeyim çok ısındığı dan değil sıcaklık değerlerine de bakıyorum. Bazen zaten yeni açtığımda da kapanıyor.

2 Yıl önce PC almıştım hiçbir sorun yoktu. 2 ay önce bilgisayar ortalama günde 1 defa kapanıp yeniden açılıyordu. 1 hafta sonra kapandı hiç açılmadı garantiye götürdüm. İşlemci bozuk dendi aynı işlemci yoktu sonra başka aldım anakarta aymadığından anakart ve RAM aldım sonra gene devam etti yine götürdüm. Güç tuşu bozuk dendi değiştiler şimdi yine devam ediyor Pc'ye formatta attım donanımsal bir sorun mu yoksa başka bir şey mi hiç fikrim yok. Sadece şunu söyleyeyim çok ısındığı dan değil sıcaklık değerlerine de bakıyorum. Bazen zaten yeni açtığımda da kapanıyor.

Sisteminizi belirtin, PSU'yu kontrol ettiniz mi peki?

Hocam, aslında bu durumlarda PSU önemli etken. İmkan varsa farklı bir PSU ile deneyin.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı