PC kendiliğinden donup res atıyor bazı oyunlarda FPS 01 oluyor

İlkay Dalgıç

Decapat
RAM
Kingston 8GB HyperX Fury 3200mhz CL16 DDR4 Ram
SSD veya HDD modeli
WD 240GB Green Okuma 545MB M.2 SSD + WD 1TB Blue 6
Ekran kartı
Asus Radeon RX570 ROG Strix O4G OC Gaming4GB GDDR5
Anakart
MSI B450M-A PRO MAX 3466mhz(OC) M.2 AM4 mATX
İşlemci
AMD Ryzen 5 2600 3.40 Ghz 6 Çekirdek 19MB AM4 12nm
Arkadaş merhaba bir sorunum var ve çözemiyorum yardımcı olursanız sevinirim.
Detaylı bir şekilde anlatmak istiyorum. Yaklasik 1.5 senelik bir PC yani yeni diyebilirim. Parcalarida belirttim. Şunu da sormak istiyorum Sinerji'den toplamıştım komple yollasam mı acaba?
1-) PC bazen oyundayken donup kendini resliyor ama tekrar açılmıyor kasa calisiyor ama ekran gelmiyor
2-) League of Legends oyununda her zaman ilk oyuna başlarken 01-10 arası FPS ile başlıyorum res atmadan düzelmiyor (oyun ayarları normal herhangi bir eksik yok )
3-) diğer Valorant, CS, GTA gibi oyunlarda sıkıntı yok ama sanki parçaların gerçek verimini alamıyorum. Testlerini yaptım ama sıkıntı görünmüyor.
Bu arada disklerin yarısı dolu PC'yi de zorlayan herhangi bir uygulama yok

. Kasa ve güç kaynağı: Corsair Carbide Series Spec-Delta 550W 80+ Tempered Glass RGB USB 3.0 ATX Mid Tower Kasa

Son düzenleme:
Hocam bilgisayarın aniden çökmesinin birçok nedeni olabilir ama LoL'de FPS düşüşü için şunu önerebilirim.
Riot Games\League of Legends\Config dosyasına git bu dosyanın içinde game.cfg dosyası var. Onu not defteri olarak açıp [General] bölümünde en alta DX11BetaTest=1 olarak ayarlayın sonuçta sistem kaldırıyor.

Hocam bilgisayarın aniden çökmesinin birçok nedeni olabilir ama LoL'de FPS düşüşü için şunu önerebilirim.
Riot Games\League of Legends\Config dosyasına git bu dosyanın içinde Game. Cfg dosyası var. Onu not defteri olarak açıp [General] bölümünde en alta DX11BETAtest = 1 olarak ayarlayın sonuçta sistem kaldırıyor.

Cevap için teşekkürler. Bugün işlemcinin macununu yeniledim sorun düzeldi. Hatta FPS'ler yükseldi. Umarim başka bir sorun cikmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı