PC mi, Xbox mı, PS5 mi?

Mr.fakeTrump

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle size durumu mu anlatayım. Bütçem 20.000TL istediklerim oyun oynamak FPS oyunları olmasa da olur benim için. Şu an PS4'üm var ve satıp oyun için konsol almayı planlıyordum ancak bir sürü kişi PC almak daha mantıklı dedi. PS5 mi almalıyım Xbox X mi yoksa PC mi? Detaylı olarak cevaplarsanız memnun olurum.

Cevap veriyorum hayır alamazsın. PS5'in kalitesinde oyun oynatmaz. Ayrıyeten PS5 uzun yıllar oyun desteği alacak konsol.

Tamamen aynı olmasına gerek yok zaten PS5 için oyun da yok o yüzden 3 yıldır bekliyorum. Sırf Spider-Man 2 için PS5 alınmaz bence ancak geri kalan 3 4 yıllık oyunlar için PC alınır mı? Yüksek ayarlarda açar mı?

Okurken yoruldum teşekkürler. Oynadığım oyunlar GTA 5 RDR2 Watch Dogs2 god vs.
PS oyunları olmadan yapamamlık sorun yok god serisi dışında çok sevdiğim özel oyunu yok. Evde bilgisayar yok ihtiyaç duymadığımdan almadım PC alırsam yine bu tarz oyunları oynamak isterim. Daha oynamadığım ancak oynamak istediğim oyunlar Witcher 3, Elden Ring vs. dediğim gibi FPS oyunlarını pek sevmem en fazla Valorant girer 4 5 tur atarım haftada. Oda olmasa olur. Aslında kararımı şu etkileyecek 20.000 TL bütçe ile PS5 ile aynı oranda performans alabilir miyim? Eğer bu fiyata bu oyunları açacak PC toplanabiliyorsa PC seçerim.
Bu açıklamaya göre Series X alınır.

Tamamen aynı olmasına gerek yok zaten PS5 için oyun da yok o yüzden 3 yıldır bekliyorum. Sırf Spider-Man 2 için PS5 alınmaz bence ancak geri kalan 3 4 yıllık oyunlar için PC alınır mı? Yüksek ayarlarda açar mı?

Hocam oyun yok derken biz özel oyunları kast ediyoruz bu nesilde oyun yok olarak ve siz GoW dışında özel oyunları oynamıyorum dediniz. O yüzden ben PS5 diyorum sizin için. Mantıken 3. parti çıkan oyunlar hem PC hem PS5'te var. Alacağınız ekran kartı 3060 Ti - 4060 falan olursa evet idare eder 1080P'de. Yüksek ayarlarda normalde uzun yıllar açmaz derdim ama DLSS veya FSR nimeti ile yapabilir.

Cevap veriyorum hayır alamazsın. PS5'in kalitesinde oyun oynatmaz. Ayrıyeten PS5 uzun yıllar oyun desteği alacak konsol. Bu arada PC'niz de yokmuş ama anladığım kadarıyla PC ihtiyacı çekmiyorsunuz o yüzden ben size PS5 alın derim.

Hocam oyun yok derken biz özel oyunları kast ediyoruz bu nesilde oyun yok olarak ve siz GoW dışında özel oyunları oynamıyorum dediniz. O yüzden ben PS5 diyorum sizin için. Mantıken 3. parti çıkan oyunlar hem PC hem PS5'te var. Alacağınız ekran kartı 3060 Ti - 4060 falan olursa evet idare eder 1080P'de. Yüksek ayarlarda normalde uzun yıllar açmaz derdim ama DLSS veya FSR nimeti ile yapabilir.

DLSS FSR nedir acaba?

DLSS FSR nedir acaba?

DLSS NVIDIA'nın
FSR ise AMD'nin
Bunları basitçe şöyle açıklayayım: Bunlar yapay zeka ile ekstra donanım istemeden yüksek kare hızları ve görüntü kalitesini işliyor. Örneğin bir A oyunu 40FPS veriyorsa Ultra ayarlarda DLSS açınca oyun 70-80FPS verir hale geliyor. Rakamlar örnek. DLSS ve FSR her sene güncelleme alıyor ve daha iyisini hedefliyor. Bunları kullanan bir oyuna girdiğinizde DLSS'in modları oluyor kalite dengeli performans gibi aynı şey FSR için de geçerli. Hikaye temalı oyunlarda yüksek ayarlarda oyun oynamak istiyorsanız bunları kalite moduna alarak görüntüden de neredeyse hiç ödün vermeden 2 katına varan FPS'e ulaşabiliyorsunuz. Bunları her oyunda kullanamıyorsunuz şu anda DLSS 3,5 ve FSR3 var en güncel ve başarılı sürümleri bunlar. Yıl içinde bunları kullanan oyun sayıları artıyor böylelikle yapay zeka sayesinde pek donanım istemeden yüksek performans elde edebiliyorsunuz.

DLSS NVIDIA'nın.
FSR ise AMD'nin.
Bunları basitçe şöyle açıklayayım: Bunlar yapay zeka ile ekstra donanım istemeden yüksek kare hızları ve görüntü kalitesini işliyor. Örneğin bir a oyunu 40FPS veriyorsa Ultra ayarlarda DLSS açınca oyun 70-80FPS verir hale geliyor. Rakamlar örnek. DLSS ve FSR her sene güncelleme alıyor ve daha iyisini hedefliyor. Bunları kullanan bir oyuna girdiğinizde DLSS'in modları oluyor kalite dengeli performans gibi aynı şey FSR için de geçerli. Hikaye temalı oyunlarda yüksek ayarlarda oyun oynamak istiyorsanız bunları kalite moduna alarak görüntüden de neredeyse hiç ödün vermeden 2 katına varan FPS'e ulaşabiliyorsunuz. Bunları her oyunda kullanamıyorsunuz şu anda DLSS 3,5 ve FSR3 var en güncel ve başarılı sürümleri bunlar. Yıl içinde bunları kullanan oyun sayıları artıyor böylelikle yapay zeka sayesinde pek donanım istemeden yüksek performans elde edebiliyorsunuz.

Anladım bunlar yazılım yani ekstra para vermeye gerek olmadan gelen şeyler. O zaman bana PC yolu gözüktü. Zahmet olmazsa bir de 20.000 TL PC önerir misiniz 1000 TL farka kadar sıkıntı yok.

Anladım bunlar yazılım yani ekstra para vermeye gerek olmadan gelen şeyler. O zaman bana PC yolu gözüktü. Zahmet olmazsa bir de 20.000 TL PC önerir misiniz 1000 TL farka kadar sıkıntı yok.

Hocam önermek isterdim de o bütçelere YouTube üzerinde bilgisayar kanalları her hafta güzel sistemler toplayıp paylaşıyorlar. Şu an ben önersem 3 gün sonra o paraya başkası daha iyi sistem toplar üzer bu durum. Bence en verimli kasayı almak için onları takip edin.
PC Hocası
Donanım Arşivi
Mesut Çevik
Frekans TV
Gibi kanallar iyi sistemler paylaşıyor. Bütçenize göre güzel yakalarsanız stok bitmeden alın derim. GamingGenTR, Ütopya gibi yerlerle genelde anlaşıyorlar güvenilirdir bu yerler sıkıntı olmaz.

Hocam önermek isterdim de o bütçelere YouTube üzerinde bilgisayar kanalları her hafta güzel sistemler toplayıp paylaşıyorlar. Şu an ben önersem 3 gün sonra o paraya başkası daha iyi sistem toplar üzer bu durum. Bence en verimli kasayı almak için onları takip edin.
PC hocası.
Donanım Arşivi.
Mesut çevik.
Frekans TV.
Gibi kanallar iyi sistemler paylaşıyor. Bütçenize göre güzel yakalarsanız stok bitmeden alın derim. Gaminggentr, ütopya gibi yerlerle genelde anlaşıyorlar güvenilirdir bu yerler sıkıntı olmaz.

Teşekkürler zahmetiniz için.

Geri
Yukarı