PC mi, Xbox mı, PS5 mi?

Mr.fakeTrump

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle size durumu mu anlatayım. Bütçem 20.000TL istediklerim oyun oynamak FPS oyunları olmasa da olur benim için. Şu an PS4'üm var ve satıp oyun için konsol almayı planlıyordum ancak bir sürü kişi PC almak daha mantıklı dedi. PS5 mi almalıyım Xbox X mi yoksa PC mi? Detaylı olarak cevaplarsanız memnun olurum.

Kararımca PC almak daha mantıklı hocam. Gerek ekonomik olsun gerek imkanlar olsun. PC'de oyun oynamak dışında çoğu şeyi yapabilirsiniz. Ayrıca konsolda (oyun durumunuzu bilmiyorum fakat) oyunlar genelde daha pahalı oluyor. Güzel bir sistem toplarsanız tadından yenmez.

PS'de oyunları arşa ermiş yakında her şeyin fiyatı uçacak. Bütçesi olan bir insanın PS5 alması büyük saçmalık. Ya 3 yıllık Game Pass çekip Xbox alın ya da PC alın.

Ne tür oyunlar seviyorsunuz? PS4'te daha çok Sony oyunlarını mı oynadınız yoksa 3. parti oyunları mı? Sony oyunları olmazsa yapabilir misiniz? PC'ye bu oyunların gelmesi minimum 2 sene ve ucu açık. Oynamak istediğiniz seri 5 sene sonra da gelebilir.
Hem PS5 hem PC kullanıcısıyım. Xbox Series'leri de test ettim.
PS5'te bobin sesi sorunu var sese takık biriyseniz ben gibi rahatsız eder. FPS pek önemli değilse bu durumda Xbox'ın önemi daha da azalıyor çünkü Xbox FPS oyunlarında önde bir tık daha.
Geriye uyumluluk olarak Xbox Series tüm nesillere destek verirken PS5 sadece PS4'e destek veriyor.
Elde bir PC'niz var mı en azından gündelik işleri görebileceğiniz?
Yeni nesil konsollar PC bandında optimizasyon ile beraber RTX3070'i geçiyor. Ekran kartı dengini ona göre bakın bu yüzden diyorum.
PC'de ise TR yama desteği olsun oyunları birçok mağazadan erişebilme olsun aynı zamanda Game Pass'e PC üzerinden de erişebiliyorsunuz bu yüzden Xbox almanın televizyon keyfi dışında bence anlamı yok.
PC ve PS5 arasından da seçiminizi oyun zevkinize göre yapın derim. Sorularınız olursa yardımcı olurum seve seve.

PS4 ile devam edip iyi bir sistem alman kesinlikle daha çok işini görür.

Geri
Yukarı