PC Montajı Kime Yaptırılır ?

Talhaokte

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben bir PC toplamayı istiyorum ve montaj yapmayı bilmiyorum siteden montajlı da istemiyorum sıkıntı çıkabilir.
Rehberlerden izlerken hata yapıp parçayı çöp etmek de istemiyorum.
Sizce kime yaptırabilirim?
Bi bilgisayarcıya götürsem yanlış yapsa umrunda olmaz adamın.
Ne yapmam gerek?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgsayarcıya hiç bulaşma parçaları takar kablolarıda bantlayıp anakartın önünde sallandırır. Office vs. kurup 50₺ de para alır. Evde pc varsa son vidasına kadar sök baştan tak elin alışsın. Ben öyle denemiştim yani ilk, ekran kartının soğutucusuna kadar sökmüştüm. Sonrada kendim yaptım montajı kablolamayı falan. 35₺ alıyordu teknobiyotik çok geldi açıkcası. Onun dışında topladığın siteye yaptırmaktan başka seçenek yok. 2 kendimin 2 arkadaşlara 4 tane kasa topladım şimdiye kadar hep ekran kartı takarken korkarım. Ağırlığından dolayı PCI'a zarar vermekten ve biraz zor oturuyor büyük kartlar. Sitelerde, haliyle taşınırken bir şey olmasın diye ekran kartını takmadan gönderiyorlar, yine kendin takmak zorundasın. Zor bir tarafı yok herşeyin yeri belli takıp geçeceksin.

Rehberleri izle. Çok zor bir işlem değil. Rehberleri izledikten sonra yaparsın. Takıldığın zaman konu açar isen yardımcı oluruz. Veya bilen bir arkadaşın var ise onunla yaparsın. Okul hocan yardımcı olabilir.

Sinerjiden almayı planlıyorum. Montaj ve test hizmeti dahil olarak sizce bir sıkıntı çıkar mı? Ve ekran kartı içinde sölersen ne gibi sıkıntılar çıkar? (Kendim montajlarsam ekran kartı çöp olabilir)
Bu arada sistem bu( ekran kartı msi gtx 1050 ti 4g olcak stokta olmadığı için onu seçtim)

Dosya Ekleri

• IMG_0407.PNG
    IMG_0407.PNG
    59,3 KB · Görüntüleme: 114
Sinerji tarafından toplanmış bir sistem gördüm. Montaj, kablolama ve benzeri konuda ne iyiler ne de kötüler. Yani orta düzey özen gösterilmiş.

Ekran kartı olayına gelecek olursak, sisteme takılı halde gelmesi sıkıntı çıkarabilir. Kargo esnasında anakart ve / veya ekran kartınız hasar görebilir. Ekran kartının montajı gayet basit Youtube üzerinde Sosyal Kanalı'na ya da başka sistem toplama videolarına bakarak kolayca yapabilirsiniz. :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı