PC montajı kolay mı?

İlk kes yaparken zor gelir. Yanlış takıyor muyum acaba? Biraz zorlarsam kırılır mı? gibi gibi şeyler takılıyor insanın kafasına..
Daha önce ram,ekran kartı,işlemci montajı yaptım.Azda olsa biliyorum ama işin asıl kısmı kablolama gibi gözüküyor onuda yaparız allahın izniyle.

Çok işe yarıyor dediğiniz bir montaj videosu atabilirmisiniz hocam. Termal macuna kadar.
Sn. Recep Baltaş ve Ali Güngör'ün Technopat Youtube kanalındaki sistem toplama videoları gayet açık bir rehber niteliğinde. Bütün videoları parçaları almadan önce izledim ve sonra da kendim montajını yaptım.

Sn. Recep Baltaş ve Ali Güngör'ün Technopat YouTube kanalındaki sistem toplama videoları gayet açık bir rehber niteliğinde. Bütün videoları parçaları almadan önce izledim ve sonra da kendim montajını yaptım.

Link atabilir misiniz hocam zahmet olmazsa.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kablolama çok zor değil. QP sistem toplama videolarında her şeyi göstermiyorlardı benim aklımda bir sürü soru oluşmuştu. Mesela harddiske SATA güç kablosunu takıyor ama o kabloyu nereden taktığını göstermiyor. Harddiskle anakartın bağlantısını yapıyor o SATA kablosunun nereden geldiğini söylemiyor. PC Building Simulator oynamanızı tavsiye ederim.

Göründüğü kadar kolay bir şey değil. Donanım Arşivi gibi Youtube kanalları da tamamını göstermiyor. Sadece anakartın montajını yapıyor ve kablolama kısımlarını atlıyor. Hatta HDD takmayı göstermediğini bile hatırlıyorum.

Göründüğü kadar kolay bir şey değil. Donanım Arşivi gibi Youtube kanalları da tamamını göstermiyor. Sadece anakartın montajını yapıyor ve kablolama kısımlarını atlıyor. Hatta HDD takmayı göstermediğini bile hatırlıyorum.
HDD Takmakta ne var hocam 12 yaşındaki kardeşim bile yapar.
Kablolama çok zor değil. QP sistem toplama videolarında her şeyi göstermiyorlardı benim aklımda bir sürü soru oluşmuştu. Mesela harddiske SATA güç kablosunu takıyor ama o kabloyu nereden taktığını göstermiyor. Harddiskle anakartın bağlantısını yapıyor o SATA kablosunun nereden geldiğini söylemiyor. PC Building Simulator oynamanızı tavsiye ederim.
Hiç tamamını gösteren video yokmu hocam?

Geri
Yukarı