PC montajı ve statik elektrik sorunu

Emircelebi35

Decapat
Daha fazla  
Herkese merhaba arkadaşlar, dün itibarıyla bütün PC bileşenleri elime ulaştı ve bugün montajını yapacağım fakat ilk montajım olacak ve çok video izledim yapabilirim fakat tek bir sorun var gözümü korkutan o da statik elektrik sorunu evet ne yapmalıyım?

Odamda büyük tahta masam var onun üzerinde yapacağım ama elektrik mevzusunu çözmem lazım, bileklik almaya gittim ve bilgisayarcılara sordum adamlar valla ben kullanmıyorum diyorlar hepsi boşver tak geç dediler

Son düzenleme:
Herkese merhaba arkadaşlar, dün itibarıyla bütün PC bileşenleri elime ulaştı ve bugün montajını yapacağım fakat ilk montajım olacak ve çok video izledim yapabilirim fakat tek bir sorun var gözümü korkutan o da statik elektrik sorunu evet ne yapmalıyım?

Odamda büyük tahta masam var onun üzerinde yapacağım ama elektrik mevzusunu çözmem lazım bakır bir kabloyu ayak bileğime bağlayıp diğer ucunu da duvara çivi çakıp bağlasam ya da metal bir başka bir şeye bağlasam yeterli olur mu sizce?

Plastik eldiven giyip montaj yapabilirsiniz.

Odamda büyük tahta masam var onun üzerinde yapacağım ama elektrik mevzusunu çözmem lazım bakır bir kabloyu ayak bileğime bağlayıp diğer ucunu da duvara çivi çakıp bağlasam ya da metal bir başka bir şeye bağlasam yeterli olur mu sizce?

Aman dikkat napıyorsun çivi kablo falan tak eline lastik eldiven yeterli.

O kadar kasmaya gerek yok bence. Parçaları nazik bir şekilde zorlamadan takarsanız sıkıntı çıkmaz. Ama elektrik konusunda dikkat edilmesi gereken bir yer var o da anakart vidalarını takarken yüksek vidaları kullanın. Aksi halde anakart kasaya değer ve sorun çıkar.

Latekis diye bişi var hocam. Alıp giyiyorsunuz, işinize bakıyorsunuz. Bişe olacağını da sanmıyorum ama yine de tedbiri elden bırakmayın.
1610708031397.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Linus RAM’e elektrik vererek zor bozuyor, o kadar endişelenmenize gerek yok. Garanti olsun CPU, GPU, RAM’i takarken eldiven takın.

Dalga geçmek için açtınız galiba.
Hocam dalga geçdiğim yeri bana gösterir misin ben bu forumdaki arkadaşlardan birşey öğrenmek için açtım
Dostum parçaların pahalıysa tedbiri elden bırakma 20-30 TL'ye bir statik elektrik bilekliği al.
Hocam gittim baktım bulamadım vie bilgisayarcılar da biz bişey kullanmıyoruz diyorlar valla
Latekis diye bişi var hocam. Alıp giyiyorsunuz, işinize bakıyorsunuz. Bişe olacağını da sanmıyorum ama yine de tedbiri elden bırakmayın.
Eki Görüntüle 836980
Hocam bildiğim lastik eldivenle montajı baştan sona yapsam yeterli midir?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Linus RAM’e elektrik vererek zor bozuyor, o kadar endişelenmenize gerek yok. Garanti olsun CPU, GPU, RAM’i takarken eldiven takın.
Hocam bütükin montajı plastik eldiven ile yapsam yeterli olur mu yani?

Yeni konular

Geri
Yukarı