Çözüldü PC statik elektrik boşaltma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yasinseker02

Decapat
Arkadaşlar, hemen konuya gireyim. Az önce anakartla uğraşıyordum. Tornavida ucu yanlışlıkla PC'nin aç kapa düğmesinin baglandığı 2 tele geldi. PC açıldı 10 saniye sonra kapandı. Neden böyle yaptın diyosanız vidaları değişiyordumda PSU'yu çekmeyi unuttum. Önceden başıma gelmişti ama 10dk fişi çekip beklemiştim düzelmişti. Ama bu sefer düzelmedi. Ne yapmalıyım çözümü bilen var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, hemen konuya gireyim. Az önce anakartla uğraşıyordum. Tornavida ucu yanlışlıkla PC'nin aç kapa düğmesinin baglandığı 2 tele geldi. PC açıldı 10 saniye sonra kapandı. Neden böyle yaptın diyosanız vidaları değişiyordumda PSU'yu çekmeyi unuttum. Önceden başıma gelmişti ama 10dk fişi çekip beklemiştim düzelmişti. Ama bu sefer düzelmedi. Ne yapmalıyım çözümü bilen var mı?
Kablolarda yırtık kopma var mı?

Çözüm
@körbiginar dostum benim de böyle bir sorunum var hatta konusunuda açtım 2 gün önce bizim bölgede komple elektrik gidip geldi PC'yi açtığımda görüntü gelmiyordu kii içini açtım ve RAM'ların yerini değiştirdim. Cidden de işe yaradı. Yani sorunsuz çalıştı fakat bazen açtığımızda görüntü vermiyor statik elektrik die düşündüm PC'nin fişini çektim ve düğmeye 1 dakika boyunca tekrar tekrar bastım 10 15 Dk bekledim açtığımda sorunsuz bir şekilde denedim bayağı bayağı açıp kapattım bir sorun çıkmadı. Statik elektrikten kurtuldum'mu?

Geri
Yukarı