PC montajını kendim yapabilir miyim?

envidyacı

Hectopat
Kısa süre içinde bir bilgisayar alacağım. Parçaları daha ucuz olması için farklı farklı sitelerden alacağım (amazon yurt dışı dahil). Tabi böyle olunca kendim toplamam gerekecek. Zaten daha önceden de eğlenceli geldiği için internetten montaj videoları izliyordum özellikle Technopat’ın. Hangi parçayı nereye nasıl takacağımı, nelere dikkat edeceğimi falan biliyorum ancak daha önce hiç böyle bir şey yapmadığım için biraz korkuyorum açıkçası. En karışık gelen kısım ise kesinlikle kablolama. Ne kadar video izlesem de kablolama hep zor geliyor gözüme, bir de anakartı takmadan önce vidaları çıkarıp anakarta göre ayarlama kısmı biraz zor gibi. Daha önce benim gibi olupta bunu başarmış olan var mı? Bir de kablolama konusunda çok ayrıntılı bir video var mıdır?

Bu videoda birçok bilgi ve ayrıntı mevcut, kablolamayı rahatça yapabileceğini düşünüyorum. Bence kullanma kılavuzlarına bakarsan her parça için daha ayrıntılı bilgi alabilirsin. Ne yapılması gerektiği zaten yazıyordur.
Ben de böyle toplamak istiyordum fakat mümkün olmadı :(

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı