PC nasıl kurtarılır?

blackkarga

Picopat
Yer
Ankara
Selam arkadaşlar, bir salaklık edip şu videodaki yöntemi C diskime uyguladım. (MBR'den GPT'ye dönüştürdüm)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ve şu an Windows açılmıyor, fotoğraftaki gibi siyah ekranda sol üstte tire yanıp sönüyor. (fotoğraf alıntı)

3EDD59CB-3F4E-4CF5-9F21-CB6D415FD068.jpeg

Zaten format atarken Ventoy ile harici hard diskim üzerinden atmıştım, dolayısıyla herhangi bir flash belleğim yok ve hard diskimde ISO yok.
Bir şekilde güvenli modda başlatmak istiyorum veya sistemi herhangi bir şekilde kurtarmak istiyorum.
Çözüm önerileriniz için şimdiden teşekkürler.
BIOS'um şu şekilde; (resim alıntı) (ınsyde F. 62 rev. A)

807E2E89-4662-4125-9932-EF9B2AB72DE3.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam arkadaşlar, bir salaklık edip şu videodaki yöntemi C diskime uyguladım. (MBR'den GPT'ye dönüştürdüm)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Ve şu an Windows açılmıyor, fotoğraftaki gibi siyah ekranda sol üstte tire yanıp sönüyor. (fotoğraf alıntı)

Eki Görüntüle 1628963

Zaten format atarken Ventoy ile harici hard diskim üzerinden atmıştım, dolayısıyla herhangi bir flash belleğim yok ve hard diskimde ISO yok.
Bir şekilde güvenli modda başlatmak istiyorum veya sistemi herhangi bir şekilde kurtarmak istiyorum.

Eki Görüntüle 1628966

Bu yöntemi yapınca diskteki her şey otomatik silinir haliylen Windows'ta silinmiş NTFS'li usbniz ile Windows'u boottan tekrardan kurabilirsiniz.

Bu yöntemi yapınca diskteki her şey otomatik silinir haliylen Windows'ta silinmiş NTFS'li usbniz varsa Windows'u boottan tekrardan kurabilirsiniz.

Her şey duruyor bir şey silmedi fakat açılmıyor işte. Videodada C diskine uygularsanız PC açılmaz yazmış gitmiş son anlarına yazmış onu görmeden direkt uyguladım Valorant'a girelim diye işte ama maalesef.

Eki Görüntüle 1628963

Eki Görüntüle 1628966

MBR birimdeyken legacy modda çalışır. GPT de ise UEFI modda. Boot seçeneğini legacy moddan UEFI moda almayı deneyin.

Hocam Windows kurulum USB'si ile başlattığınızda açılıyor mu?
Hocam format esnasında GPT - MBR, MBR - GPT yapabiliyorsunuz diye biliyorum.
Yanlışım varsa düzeltin.
Edit: Hocam videoya baktım bir de benim gözümde güvenilir bir kanaldı, böyle bir şey olmasına şaşırdım.

Hocam Windows kurulum USB'si ile başlattığınızda açılıyor mu?
Hocam format esnasında GPT - MBR, MBR - GPT yapabiliyorsunuz diye biliyorum.
Yanlışım varsa düzeltin.

Hocam keşke Windows kurulum USB'si olsa da konuyu açmasam zaten.

MBR birimdeyken legacy modda çalışır. GPT de ise UEFI modda. Boot seçeneğini legacy moddan UEFI moda almayı deneyin.

GPT'de hiç açılmıyor Legacy modda açılıyor ama siyah ekran.

Eki Görüntüle 1628963

Eki Görüntüle 1628966
BIOS'u düzelt. Legacy'den UEFI yapcacaksın.

Hocam keşke Windows kurulum USB'si olsa da konuyu açmasam zaten.

GPT'de hiç açılmıyor Legacy modda açılıyor ama siyah ekran.

O zaman bir işlem ters gitmiş olmalı. Elimde hiç USB bellek olmadığı bir zaman MBR Windows olan laptoptan kendi SSD diskime klonlama yapmıştım. MBR'den GPT'ye AOMEI programı ile dönüştürüp UEFI moda alınca sorunsuz kullanmıştım.

Önceki mesajımda anlattım hocam.

Disk yapılandırması uygulamasında 600 MB'lık bir kurtarma bölümü görüyordum, o bölümle bir şey yapamaz mıyım acaba? Yada güvenli modda başlatma veya sıfırlama gibi işlemler.
Sıfırlasanız windowsta sıfırlanır.

Yeni konular

Geri
Yukarı