PC nasıl temizlenmeli?

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben yeni bir masaüstü sistem aldım ve sistem bildiğiniz toz içinde. Zarar vermeden nasıl temizleyebilirim? Pahalı bir fiyata aldığım için zarar gelsin istemiyorum haliyle. Şimdiden teşekkürler.
İşlemcinin stock fanını sökmek istemiyorum elimde termal macun yok.

Kasanın camını aç fön makinesinin soğuk modu varsa içeri bir güzel tut mikrofiber bezler var tozu çok iyi alıyor onla bir sil içini parçalarını komple fanlardaki tozu elektrik süpürgesiyle çekebilirsin camlarınıda cam sil le sil tertemiz olur ben 3 günde bir duzenli böyle yapıyorum

Ne zaman aldınız sistemi? 6 ayda bir temizlenmesini makul görüyorum, çok gözünüze batıyor ise bir bez ile çok bastırmadan tozunu alın. Süpürge vs. kullanmayın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kasanın camını aç fön makinesinin soğuk modu varsa içeri bir güzel tut mikrofiber bezler var tozu çok iyi alıyor onla bir sil içini parçalarını komple fanlardaki tozu elektrik süpürgesiyle çekebilirsin camlarınıda cam sil le sil tertemiz olur ben 3 günde bir duzenli böyle yapıyorum
Umarım camı siliyorsunuzdur üç günde bir. 😀

Süpürge kullanmak çok zararlı diyorlar
Ne zaman aldınız sistemi? 6 ayda bir temizlenmesini makul görüyorum, çok gözünüze batıyor ise bir bez ile çok bastırmadan tozunu alın. Süpürge vs. kullanmayın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Umarım camı siliyorsunuzdur üç günde bir. 😀
Bir yıllık sistem hocam ben ise dün aldım hiç temizlenmemiş.

Bir yıllık sistem hocam ben ise dün aldım hiç temizlenmemiş.

Size attığım video referans alınabilecek güzel bir video, ama sisteminizi belirtmemişsiniz ve Intel' in stok fanı var ise üstünde bacaklarına dikkat edin. Ben bilmeme rağmen bacaklardan birisini kırmıştım. Yapamam diyorsanız fırça yardımıyla temizleyin, kompresör var ise işinizi kolaylaştırır. Anakartı ve diğer parçaları normal fırça ile temizlemeyin! Statik elektrik yapabilir. Youtube üzerinden örnek çok fazla video var. Onlardan yararlanabilirsiniz.

4 - 6 ay arası aralıklarla hava kompresörü ile hava tutun cihaza tozlar büyük ölçüde gidecektir, öyle bez falan sürmeyin donanımlara çok fazla temizlemek sistemde sorun yaratabilir temizlerken zarar verebilirsiniz, dediğim gibi aralıklarla hava tutun yeterli olacaktır.

Geri
Yukarı